منابع طالبان: آتش بس ده روزه با امریکا و گفتگوی صلح با دولت افغانستان اعلام خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هرچند در این روزها مذاکرات صلح آمریکا با نمایندگان طالبان در دوحه قطر ادامه دارد، اما خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع طالبان گزارش داد، اگر توافقنامه صلح با آمریکا امضا شود، این گروه آتش بس ده روزه با سربازان آمریکا و گفتگوی صلح با دولت افغانستان را اعلام خواهد کرد.

این دو منبع طالبان می گویند، با امضای توافقنامه صلح، آتش بس ده روزه با آمریکا، کاهش خشونت با سربازان افغان و گفتگوهای صلح با دولت افغانستان آغاز خواهد شد.

در همین حال، سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در دوحه قطر روز جمعه 17 ژانویه در صفحه رسمی توییترش نوشت، نمایندگان این گروه با آمریکا در مورد مراسم امضای توافقنامه صلح صحبت کردند.

شاهین در ادامه نوشت، هردو جانب از دو روز به این طرف در مورد توافقنامه و مراسم امضای آن صحبت دارند و هنوز این مذاکرات ادامه دارد.

از سوی دیگر، حکومت افغانستان جمعه 17 ژانویه تاکید کرد، صلح برای شان یک اولویت اساسی است و تأمین آتش بس یگانه راه برای رسیدن به یک صلح پایدار می‌باشد.

صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهوری افغانستان در صفحه رسمی توییترش نوشت: «‏صلح برای دولت، مردم افغانستان و متحدین بین المللی ما اولویت اساسی است».

صدیقی اضافه کرد، تأمین آتش بس یگانه راه برای رسیدن به یک صلح پایدار و با عزت که خواست مردم و دولت افغانستان است، می باشد.

وی تاکید کرد: «هر طرحی که درآن آتش بس به حیث یک قدم اساسی مطرح شود مورد پذیرش مردم ودولت قرار خواهد گرفت».

قابل ذکر است که آمریکا با نمایندگان طالبان تاکنون ده بار مذاکرات صلح انجام داده تا جنگ ایالات متحده در افغانستان پایان یابد اما نمایندگان طالبان در این مذاکرات همواره بر خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان تاکید کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید