ترامپ به خامنه‌ای: مواظب حرف زدن‌هایت باش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی انتقادات تند و شدید اللحن علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران از ایالات متحده آمریکا و اروپا در خطبه نماز جمعه تهران، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه جمعه 17 ژانویه 2020 ضمن هشدار به خامنه‌ای از او خواست تا خیلی مواظب حرف زدن‌هایش باشد.

دونالد ترامپ گفت:« خامنه‌ای که در سخنانی «وقیحانه» به ایالات متحده آمریکا حمله کرده و آن را «شیطان» خوانده و کشورهای آلمان، بریتانیا و فرانسه را «پادوهای آمریکا» توصیف کرده سخت در اشتباه است».

ترامپ در توئیتی بر شبکه «توئیتر» نوشت:« شخصی که در ایران به اصطلاح «رهبر معظم» خوانده می‌شود و اخیرا دیگر آنچنان معظم نبوده سخنانی تند و مشمئز کننده درباره ایالات متحده آمریکا و اروپا گفته است».

ترامپ افزود « اقتصادشان در حالی فروپاشی و مردمشان در درد و رنج به سر می‌برند. او باید خیلی مواظب حرف زدن‌هایش باشد».

از سویی برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا نیز جمعه پیش از این مسئولیت سرکوب معترضان در ایران را متوجه رژیم حاکم بر این کشور دانست.

او اعلام کرد کشورش اطلاعاتی به دست آورده که نشان می‌دهد مقامات ایرانی در سرکوب معترضان دست داشته‌اند. هوک در ادامه تاکید کرد: «ویدئویی دریافت کرده‌ایم که اجساد معترضان را درون کامیون نشان می‌دهد».

مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به تهدید رهبر ایران که گفته جنگ را به خارج از مرزهایش می‌کشاند نیز گفت: «هر چه بیشتر دنیا را تهدید کنید، منزوی‌تر می‌شوید».

او با اشاره به تاثیرگذاری تحریم‌ها بر اقتصاد ایران، گفت: «مقامات ایرانی که در سرکوب ملت این کشور دست داشته‌اند را مجازات می‌کنیم».

او افزود، کشورش اطلاعاتی را درباره کسانی که در سرکوب مردم نقش دارند دریافت کرده است و با این وجود سران رژیم ایران و کسانی که با آنها همکاری می‌کنند را متحمل پرداخت هزینه‌های گزافی خواهد کرد.

او مسئولیت سرکوب معترضان در ایران را متوجه رژیم حاکم بر این کشور دانست و با بیان اینکه اروپا واکنش به باج‌خواهی‌های ایران در پرونده هسته‌ای را آغاز کرده است، گفت: «نباید در زمینه تعهدات هسته‌ای ایران با اغماض عمل کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید