پمپئو: رژیم ایران دروغگو است و روز به روز مشروعیت خود را از دست می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه پنجشنبه 16 ژانویه 2020 در حمله‌ای شدید اللحن، رژیم ایران را به دروغگویی متهم کرد و گفت:« رژیم ایران روز به روز مشروعیت خود را از دست می‌دهد».

پمپئو در حساب خود بر شبکه «توئیتر» نوشت: «رژیم ایران به طور مستمر به مردم این کشور دروغ گفته و با آنها به طور تحقیرآمیزی رفتار می‌کند. هم اکنون و به طور گسترده‌ای هزاران نامزد انتخابات پارلمانی را از کاندیداتوری برای انتخاباتی که جعلی است، منع کرده است».

پمپئو افزود:« حتی رئیس جمهوری ایران نیز می‌گوید که این انتخابات حقیقی نیست».

پمپئو گفت: «خامنه‌ای باید صدای مردم ایران را بشوند. جهان در حال شنیدن صدای آنها است!».

از سویی لیندسی گراهام سناتور جمهوریخواه آمریکایی پنجشنبه پس اعلام کرد به همراه گروهی از قانونگذاران این حزب پیشنویس قانونی را برای حمایت از مبارزه مردم ایران در برابر «رژیم قاتل» به مجلس سنای این کشور تقدیم می‌‍کند.

سناتور لیندسی گراهام در توئیتی بر شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت: «امروز به سناتور مارتا مارک سالی، سناتور لانک فورد، مارکو روبیو، جونی ارنیت، تد کروز و میت رامنی، پیوستم تا به طور شفاف ایستادگی مجلس سنای آمریکا در کنار مردم ایران که خواهان آزادی هستند، اعلام شود».

سناتور گراهام در ادامه افزود: «آرزو دارم تمامی اعضای مجلس سنا به این کار پیوسته و موضع ما در قبال مردم ایران که خواهان آزادی از دست رژیم قاتلشان هستند، برای همه جهانیان آشکار شود».

در پی اعلام مقصر بودن سپاه پاسداران در ارتباط با سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی تظاهرات گسترده‌ای در تهران پایتخت و تعدادی دیگر از شهرهای ایران برگزار شد.

تظاهرکنندگان ایرانی با سردادن شعارهایی ضمن مخالفت با کلیت نظام حاکم بر این کشور خواستار «سرنگونی رژیم» و «استعفای سید علی خامنه‌ای» رهبر ایران شدند.

دستکاری لیست نامزدهای انتخابات پارلمانی در ایران

پمپئو ماه گذشته نیز در اظهاراتی تند رژیم ایران را مورد حمله قرار داد و گفت :«تا موعد برگزاری انتخابات پارلمانی ایران دو ماه مانده است اما رژیم تهران عملا لیست نامزدهای انتخاباتی را دست‌‌کاری کرده و بیش از 1000 نامزد انتخاباتی را کنار زده است».

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت:«ما در کنار مردم ایران که تنها می‌خواهند صدای آنها شنیده شود، خواهیم ایستاد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید