یک نماینده مجلس هنرمندان معترض را بە «محرومیت دائمی» از فعالیت هنری تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نصرالله پژمان‌فر، نماینده مشهد در مجلس، روز پنج‌شنبه 16 ژانویه 2020 در واکنش به موج کناره‌گیری اعتراضی هنرمندان از جشنواره‌های دولتی و حکومتی، هنرمندان معترض را بە «محرومیت دائمی» از فعالیت‌های هنری تهدید کرد.

این عضو جبهه پایداری در این‌باره به خبرگزاری فارس گفت: «در هفته آینده طرحی را به مجلس می‌بریم که در آن برای هنرمندانی که از فعالیت‌های هنری انصراف می‌دهند، محرومیت پایداری از فعالیت‌های هنری در جمهوری اسلامی ایجاد شود.»

در ادامه این خبرگزاری دولتی پس از انتشار خبر، واژه «محرومیت پایدار» را به «محرومیت» تغییر داد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، هنرمندانی را که در سوگواری و اعتراض به‌جریان شلیک به هواپیمای مسافربری از شرکت در جشنواره‌های فجر انصراف داده‌اند، «جوزده» توصیف کرد.

او در ادامه گفت: « فرصت خوبی است تا این گروه از هنرمندان وضعیت‌شان روشن شود.»

پس از هدف قرار دادن پرواز شماره ۷۵۲ و کشته شدن ۱۷۶ تن با دو موشک شلیک شده از پدافند سپاه پاسداران موج انصراف هنرمندان از جشنواره‌ها به ویژه جشنواره فجر گسترش یافت.

گفتنی است در روزهای گذشته تهران و برخی شهرهای دیگر در ایران شاهد تجمعات گسترده‌ای در اعتراض به سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی توسط سپاه بود.

تلویزیون ایران صبح روز چهارشنبه 8 ژانویه از کشته شدن مسافران هواپیمای مسافربری اوکراینی که در نزدیکی تهران سقوط کرده خبر داد.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران ایران روز شنبه 11 ژانویه 2020 اعتراف کرد که سپاه هواپیمای اوکراینی را اشتباهی سرنگون کرده است. در حالی که تا کمتر از 24 ساعت پیش کلیه مسئولان سیاسی و نظامی و مسئولان هواپیمایی ایران، فرضیه برخورد موشک با هواپیمای مسافربری اوکراینی را قویا نفی کرده، کار را به حدود تمسخر و تهدید خبرنگاران ومتهم سازی آنها به خدمت به منافع آمریکا و شرکت در بازی روانی علیه نظام ولایت فقیه رساندند، به ناگهان چرخش 180 درجه‌ای موضع مقامات مسئول در بالاترین سطوح در خصوص این سانحه مشاهده شد و از روز صبح 11 ژانویه، رسانه‌های منطقه‌ای و جهانی اعترافات ستاد مشترک ارتش و به دنبال آن حسن روحانی رئیس جمهوری و لحظاتی قبل امیر علی حاجی زاده فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران را پوشش می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید