مطالبه خانواده قربانیان هواپیمای اوکراین برای اجرای تحقیقات جهانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

استان‌های کانادا از زمان انتشار خبر حادثه سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط ایران تاکنون هر شب در عزای قربانیان این حادثه شمع روشن می‌کنند. هواپیمای اوکراین که اغلب مسافران آن کانادایی ایرانی تبار و اکراینی بودند توسط ایران سرنگون شد.

اهالی قربانیان با روشن کردن شمع به نشانه عزا، غم، اندوه و خشم آرام نشدنی خود را در سوگ عزیزانشان به نمایش گذشته و زانوی غم به بغل گرفته‌اند. برای خانواده‌های قربانیان نه کلمات یارای تسلی خاطر است و نه اشک های سوزان .

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اندکی پس از برخاستن هواپیمای مسافر بری اوکراینی از فرودگاه بین المللی تهران ، به شکلی غیر عامدانه آن را هدف موشک‌های زمین به هوا قرار داد و همه 176 سرنشین آن را که اکثر آنها ایرانی، کانادایی و اوکراینی بودند، رهسپار دیار نیستی کرد.

یک جوان که هر شب در استان انتاریو کانادا در یک مراسم یادبود قربانیان شرکت می‌کند ، اظهار داشت: «بسیار غم انگیزست که شخصی هم سن من یک جوان در سانحه هواپیما جان دهد.»

تمامی اعضای یک خانواده 4 نفره از جان باختگان این سانحه هستند که عبارتند از: پدرام موسوی و همسرش مژگان که هر دو، استادان دانشگاه آلبرتا بودند ؛ بهمراه دو دخترشان در این حادثه جان باختند..
العربیه با «ناصر» با یکی از بستگانشان ملاقات کرد که هنوز از شوک از دست دادن آنها بیرون نیامده است.

او می گوید:« مژگان مانند همسرش بسیار مهربان بود. او به گلف در استان انتاریو آمد، دکترا گرفت و ازدواج کرد.»

او ادامه می دهد: «من بخاطر کشته شدگان این سانحه، بسیارناراحتم . آنها خویشان ما هستند که مقیم کانادا بودند.»

خانواده قربانیان کانادایی که از سوی رژیم ایران برای خودداری از صحبت در برابر رسانه ها ، تهدید شده اند، هر شب در تظاهرات خیابانی ، نقش تهران در سرنگونی هواپیما را محکوم می کنند.

ناصر تأکید دارد «این سانحه عمدی و و با قصد قبلی روی داد، و تحقیقات باید نه فقط از سوی کانادا بلکه ابعاد بین المللی داشته باشد و جهان باید رژیم ایران را باز ایستاند.»

مسئولان امر در کانادا منتظرند اطلاعات شفاف‌تر و روشنتری در مورد نحوه سرنگون سازی هواپیما به دستشان برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید