تصويرى...دستگیری مفتی داعش در موصل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی عراق شامگاه پنجشنبه 16 ژانویه اعلام کردند، مفتی داعش که فتوای منفجر کردن مرقد یونس پیامبر و اعدام شماری از مخالفان این گروه را صادر کرده بود، در موصل دستگیر شد.

به گزارش تلویزیون العربیه، مفتی داعش در موصل عراق که روزگاری در عملیات اعدام مخالفان این گروه تروریستی دست داشته و فتوای منفجر کردن مرقد یونس پیامبر را صادر کرده بود، روز پنجشنبه به دست نیرو‌های امنیتی عراق دستگیر شد.

بخش اطلاع رسانی دستگاه امنیتی عراق در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد نیرو‌های امنیتی روز پنج شنبه موفق شدند مفتی داعش را که ملقب به «ابوعبدالباری» بود، بازداشت کنند.

شفاء النعمة الملقب ابو عبد الباري
شفاء النعمة الملقب ابو عبد الباري

در بیانیه نیروهای امنیتی عراق آمده است: «تیم ضربت وابسته به فرماندهی پلیس نینوا طبق اطلاعات بدست آمده و پس از بررسی، جستجو و پیگیری‌های مداوم توانست مسئول امور شرعی و مفتی داعش معروف به «شفاء النعمه» و ملقب به «ابو عبدالباری» را بازداشت کند».

در ادامه این بیانیه آمده است: «این شخص به عنوان خطیب در شماری از مساجد شهر موصل فعالیت می‌کرد و به خطبه‌های تحریک آمیز خود علیه نیرو‌های امنیتی عراق معروف بود. او افراد را به پیوستن به داعش و بیعت با آن تشویق می‌کرد و تفکرات افراطی را در زمانی که داعش بر موصل مسلط بود، رواج می‌داد».

دستگاه امنیتی عراق اعلام کرد این مفتی داعش در منطقه «حی المنصور» شهر موصل بازداشت شد.

شفاء النعمة ملقب به ابو عبد الباري
شفاء النعمة ملقب به ابو عبد الباري

مرقد تاریخی یونس پیامبر از جایگاهی ویژه در میان مردم موصل برخوردار است. در سال 2014 گروه داعش در ادامه تخریب آثار باستانی و برخی مساجد که دارای ضریح و مرقد است، اقدام به منفجر کردن این بنای تاریخی کرد.

داعش از ژوئن سال 2014 تا زمان آزادسازی موصل بوسیله نیرو‌های عراقی در ژوئیه 2017 کنترل این شهر را در دست داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید