اعزام ناو هواپیمابر شارل دوگل فرانسه به منطقه خاورمیانه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایمانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه شامگاه پنجشنبه 16 ژانویه 2020 اعلام کرد فرانسه ناو هواپیمابر شارل دوگل و گروهی از رزمناوهای همراه آن را از ژانویه جاری تا آوریل آینده به منطقه خاورمیانه خواهد فرستاد تا از عملیات ارتش فرانسه در منطقه خاورمیانه حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز امانوئل مکرون طی سخنرانی خطاب به ارتش این کشور اعلام کرد که این ناوهواپیمابر فرانسوی پیش از استقرار در اقیانوس اطلس و دریای شمال از ژانویه تا آوریل 2020 از عملیات چامال در خاورمیانه حمایت خواهد کرد.

این در حالی است که منطقه خاورمیانه شاهد تنش‌های فزاینده و بی سابقه‌ای میان ایران و ایالات متحده آمریکا بوده و در این راستا فرانسه نگران آن است که در این میان جنگ علیه داعش تحت تاثیر قرار گیرد.

سخنگوی نیروهای مسلح فرانسه در دسامبر سال گذشته اعلام کرده بود که عملیات اروپا برای تضمین امنیت دریانوردی در منطقه خلیج، ماه آینده و هنگامی که یک ناو جنگی فرانسوی اقدام به گشتزنی در منطقه خواهد کرد آغاز می‌شود.

دولت فرانسه پس از آن که از مشارکت در ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا برای محافظت از نفتکش‌ها و کشتی‌های باری در برابر تهدیدهای ایران کنار زده شد، تلاش کرد تا جایگزین امنیتی اروپایی را برای محافظت از تنگه هرمز ایجادکند.

بنا به گزارش رویترز بریگارد ژنرال سیسیل اورتیمان جانشین سخنگوی نیروهای مسلح فرانسه پیشتر اعلام کرده بود که ناوشکن «کوربیت» از آغاز سال 2020 در طرح اروپایی پاسداری از امنیت دریایی مشارکت خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید