نیروهای ملی لیبی: ترکیه نمی‌تواند میانجی بی طرفی باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس گزارش کانال «لیبی »، تجمع نیروهای ملی لیبی با ارسال پیامی به شرکت کنندگان در کنفرانس برلین که روز یک‌شنبه آینده برگزار خواهد شد، اعلام کرد ترکیه با توجه به نقض قطعنامه‌های شورای امنیت در مورد تحریم تسلیحاتی و مبارزه با تروریسم و جانبداری آن از دولت آشتی به ریاست فایز السراج، نمی‌تواند به عنوان میانجی بی طرف، به ایفای نقش بپردازد.

در همین راستا، این تجمع در پیام خود تأکید کرده است که مشکل واقعی در لیبی ماهیتی امنیتی دارد و نه سیاسی و تنها با پایان دادن به حضور شبه‌نظامیان، خلع سلاح و مرخص کردن آنها، طبق یک جدول زمان بندی معین، قابل حل است.

در ادامه این بیانیه آمده است که نیروهای مسلح ملی لیبی به رهبری خلیفه حفتر تنها ضامن وحدت، استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی لیبی هستند.

این بیانیه همچنین خواهان ایجاد کمیته ارتش ملی لیبی در همکاری با سازمان ملل متحد برای محدود کردن سلاح‌ها و تحویل آن گردید، مشروط بر این‌که این کار کاملاً تحت نظارت نیروهای مسلح لیبی صورت بگیرد.

گفتنی است، کنفرانس برلین قرار است یک‌شنبه آینده با هدف بحث در مورد راه‌های ایجاد راه‌ حل برای بحران لیبی و تضمین آتش‌بس، در پایتخت آلمان با مشارکت 11 کشور برگزار گردد که عبارتند از: ایالات متحده، بریتانیا، روسیه، فرانسه، چین، ترکیه، ایتالیا، امارات، مصر، الجزایر و کنگو.

همچنین فائز السراج رئیس دولت آشتی و خلیفه حفتر فرمانده کل ارتش لیبی نیز درکنفرانس برلین حضور خواهند داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید