نماینده سازمان ملل‌متحد: ممکن است صلح در یمن امسال محقق شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مارتین گریفیتس، نماینده سازمان ملل‌متحد در امور یمن روز پنج‌شنبه 16 ژانویه 2020 از احتمال وقوع صلح در این کشور در سال جاری میلادی خبر داد.

گریفیتس ضمن تاکید بر ضرورت یافتن راه حل سیاسی برای بحران یمن و ابراز نگرانی از محدودیت‌های اعمال شده در مسیر انجام ماموریت‌های بین‌المللی در «الحدیده» خواستار تشکیل کمیته‌هایی برای بررسی وضعیت اسرا و آزادی زندانیان شد.

او در ادامه گفت: «با توجه به این‌که اجرای توافق در یمن در مسیری صحیح پیش می‌رود هر گام مثبت می‌تواند روند سیاسی در یمن را تسریع ببخشد.»

نماینده سازمان ملل در ادامه ضمن اشاره به تلاش‌های رهبران یمن و کشورهای منطقه برای بهبود اوضاع در این کشور، گفت: «توافق ریاض نقش مهمی در بهبود وضعیت امنیتی در یمن داشته است.»

او با تأکید بر اینکه توافقنامه ریاض و نقش پادشاهی سعودی، در بهبود اوضاع امنیتی در یمن، نقشی بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: «رهبران یمن و کشورهای منطقه برای آرام کردن اوضاع تلاش‌های زیادی انجام داده‌اند.»

همچنین نماینده بریتانیا در شورای امنیت سازمان‌ملل نیز از جانب خود از توافق‌نامه ریاض برای دستیابی به صلح در یمن حمایت کرد.

شایان ذکر است، ائتلاف حمایت از دولت قانونی در یمن، سه‌شنبه گذشته از آغاز اجرای مرحله دوم توافق ریاض بین دولت یمن و شورای انتقالی خبر داد. طرفین نیز 38 زندانی از هر دو گروه را به نشانه پایبند بودن به توافق‌نامه ریاض آزاد کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید