ترامپ به شرکت اپل: از قاتلان و قاچاق‌چیان مواد مخدر حمایت می‌کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا روز سه‌شنبه 14 ژانویه در توئیتی از شمار حساب توئیتر خود شرکت اپل را به باد انتقاد شدید گرفت و گفت: «ما همواره به تجارت و بسیاری موارد دیگر به شرکت اپل كمک می‌كنیم با این حال آنها از رمزگشایی مبایل مورد استفاده قاتلان و فروشندگان مواد مخدر و دیگر مجرمان خودداری می‌كنند. اکنون وقت آن رسیده که اپل ابتکار عمل به خرج بدهد و به کمک کشور بزرگ ما بشتابد».

دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) ، در اوایل ماه جاری از «اپل» خواست تا به داده‌ها و مسج‌های «آیفون» دانشجوی سعودی که ماه گذشته در حادثه تیراندازی در پایگاه دریایی پنساکولا در فلوریدا سه دانشجوی آمریکایی‌ را به قتل رساند را بدهد. محققان «اف بی آی» نتوانستند از دو مبایل آیفون 7 و آیفون 5 رمزگشایی کنند و در نتیجه آنها نتوانستند به داده‌های ذخیره شده در این دو مبایل دسترسی پیدا کنند.

FBI مجوز دادگاه برای بازرسی از این دو مبایل همراه را به دست آورد و این دو دستگاه به آزمایشگاه این نهاد امنیتی در كوانتکو در ایالت ویرجینیا فرستاده است.

از سوی دیگر شرکت اپل اعلام کرد که داده‌ها و همه اطلاعات لازم را به بازرسان «اف بی آی» داده و به همکاری با محققان و بازرسان ادامه خواهد داد. با این حال دونالد ترامپ مجددا از مقام های شرکت اپل درخواست کرد تا به دولت آمریکا کمک کنند و اطلاعاتِ دو گوشی تلفن همراه اپل که در اختیار عاملِ حمله به پایگاه هوایی پنساکولا بوده است را در اختیار مقام های مسوول قرار دهند.

ترامپ از شرکت اپل خواسته است که به دولت آمریکا کمک معلوماتی بکند.

او افزود:« اپل باید رویکرد خود را عوض کرده و بار دیگر به عظمت و بزرگی آمریکا کمک کنند ».

این اظهار نظر ترامپ اندکی پس از آن انجام شده که ویلیام بار دادستان کل آمریکا از شرکت اپل خواسته بود تا اطلاعات دو گوشی تلفن همراه اپل که یک دانشجوی افسر سعودی را که از آن ها استفاده می کرده و در پایگاه هوایی پنساکولای آمریکا اقدام به تیراندازی و کشتن چند نفر کرده را در اختیار مقام های امنیتی آمریکا قرار دهد.

گفته می شود که شرکت اپل هنوز معلومات کافی این زمینه را به دولت آمریکا نداده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید