بازدارندگی اعتراضات...محاصره دو دانشگاه تهران و امیرکبیر از سوی نیروهای امنیتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وب سایت ایران‌ اینترنشنال چهارشنبه 15 ژانویه به نقل از منابع آگاه آورده است، نیروهای امنیتی ایران از بیم گسترش و از کنترل خارج شدن اعتراضات دانشجویان ، حضور خود را در اطراف دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر شدت بخشیده است.

به گفته شاهدان عینی، نیروهای امنیتی با در دست داشتن باتوم و سلاح‌های سبک در کنار نیروهای لباس شخصی در تعداد زیاد، در اطراف این دو دانشگاه مستقر شده‌اند.

دانشگاه تهران دیروز، سه شنبه، شاهد اعتراضاتی با محوریت هواپیمای ساقط شده بود، آن‌هم در حالیکه قوای امنیتی، مانع خروج دانشجویان از دانشگاه امیرکبیر شدند.

بخش عربی سایت ایران اینترنشنال در توییتر به نقل از بیانیه اتحادیه دانشجویان دانشگاه‌های ایران، گفت: فضای امنیتی سنگینی در اطراف دانشگاه امیرکبیر مشاهده می‌شود و دانشجویان، پس از بروز درگیری میان آنها و نیروهای بسیج، از ترك دانشگاه منع شده‌اند.

ده‌ها نفر در یکی از دانشگاه‌های تهران در اعتراض سرنگون کردن هواپیمای حامل 176 سرنشین که در میانشان دانشجویان ایرانی هم بودند، این شعار را سر دادند« نخبه هامون رو کشتند ...به جاش آخوند گذاشتند.»

همچنین در اعتراضاتی که در کرمان زادگاه قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس ایران، برگزار شد (که اخیراً در حمله پهبادی آمریکا در عراق کشته شد)، تظاهرکنندگان خواستار برکناری علی خامنه‌ای رهبر انقلاب شده و این شعار را سردادند که «مرگ بر ولایت ...عامل هر جنایت.»

وب سایت «ایران اینترنشنال» تأکید کرد در پی اقدام نیروهای امنیتی به تیراندازی به سوی تظاهرکنندگان شرکت کننده در مراسم یادبود قربانیان سقوط هواپیمای اوکراین در تهران و سایر شهرها، چندین نفر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید