پردرآمدترین باشگاه‌های فوتبال جهان کدامند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به نظر می‌رسد دو غول فوتبال اسپانیا و جهان حاضر نیستند در هیچ زمینه‌ای دست از رقابت بردارند. پس از چندین دهه رقابت تنگاتنگ که در دهه آخر کریستیانو رونالدو و لیونل مسی فرماندهان ارتش دو طرف بودند، حالا رده‌بندی پردرآمدترین باشگاه‌ جهان هم به صحنه رقابت رئال مادرید و بارسلونا تبدیل شده است.

در بیست و سومین رده‌بندی سالیانه پردرآمدترین که شرکت دیلویت منتشر می‌کند، تیم بارسلونای اسپانیا با درآمدی بالغ بر 800 میلیون یورو در سال مالی 2018/2019 برای اولین بار در صدر این فهرست قرار گرفت و رئال مادرید در رده دوم ایستاد. منچستریونایتد انگلیس به لطف درآمد 711.5 میلیون یوروی‌اش در سال جاری در این فهرست در رده سوم جهان و رده اول لیگ برتر انگلیس ایستاد ولی اگر نتواند مجددا به لیگ قهرمانان اروپا راه یابد، جایگاه خود را از دست خواهد داد.

5 باشگاه انگلیسی در جمع 10 باشگاه پردرآمد دنیا قرار دارند. منچستر یونایتد در رده سوم، منچسترسیتی در رده ششم و لیورپول، تاتنهام و چلسی هم در رده‌ هشتم تا دهم ایستادند. پیش‌بینی می‌شود درآمدهای منچستر یونایتد در سال مالی 2019/2020 به دلیل راه‌نیافتن به لیگ قهرمانان اروپا کاهش یابد و این باشگاه جایگاه خود را در فهرست پردآمدترین‌ها از دست دهد.

اگر منچستر یونایتد جایگاه سوم خود را از دست دهد، منچسترسیتی و یا لیورپول مهم‌ترین کاندیدهای به دست آوردن این جایگاه هستند.

براساس اعلام شرکت دیلویت مجموع درآمدهای 20 باشگاه پردرآمد دنیا در سال جاری 9.3 میلیارد یورو بود که نسبت به سال مالی پیشین 11 درصد افزایش داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید