نخست‌وزیر سودان: ما به ارتش سودان و توان آن در کنترل اوضاع، اعتماد داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله حمدوك نخست‌وزیر سودان، تأكید كرد «رخدادهای امروز، زیر كنترل است و ما اعتماد خود را به ارتش و توانایی آن برای كنترل اوضاع تجدید می‌كنیم. او خاطرنشان ساخت: وضعیت کنونی، لزوم تأکید بر مشاركت و پیشبرد این مشارکت با نظامیان را ثابت می‌كند.»

مقامات سودان روز سه‌شنبه 14 ژانویه پس از وقوع تیراندازی در یکی از مراکز وابسته به دستگاه اطلاعاتی کشور، آسمان سودان را به عنوان اقدامی پیشگیرانه، بستند. در این رابطه شماری از سربازان شورشی ازستاد عملیات وابسته به دستگاه اطلاعاتی سودان، دستگیر شدند.

بر اساس اطلاعات اولیه، این اعتراض از سوی برخی کارمندان ستاد عملیات وابسته به دستگاه اطلاعاتی نسبت به مبلغ پاداش پایان خدمت، درچهارچوب بازسازی سرویس اطلاعاتی، رخ داد.

وزیر اطلاع رسانی سودان: اعتراضی محدود

وزیر اطلاع رسانی سودان در بیانیه‌ای که از تلویزیون رسمی پخش شد، تأکید کرد آنچه اتفاق افتاد، یک «تحرک محدود اعتراضی» بود. او خاطرنشان کرد: «نیروهای مسلح و قوای انتظامی، موقعیت را در کنترل داشته و برای تأمین امنیت خیابان‌ها، تلاش می‌کنند.»

او با بیان این که «در نتیجه این اعتراض، تلفاتی میان شهروندان یا نیروهای انتظامی به بار نیامد»، افزود: «مقامات مسئول به تلاش خود برای متقاعد کردن یگان‌های « شورشی» به تسلیم خود و سلاحشان به نیروهای انتظامی، ادامه می دهند.»

وزیر اطلاع رسانی سودان اظهار داشت: «نیروهای مسلح و انتظامی به مردم اطمینان می‌دهند که از توان لازم برای خواباندن« شورش» و حفظ امنیت شهروندان و تاسیسات برخوردارند.»

او از شهروندان خواست «از مکان شورش فاصله بگیرند و امور را به نیروهای انتظامی واگذار کنند تا امنیت مکان را تامین کنند.»

بازسازی دستگاه اطلاعاتی

در همین راستا، بیانیه دستگاه اطلاعاتی سودان حاکی از این است که درچهارچوب بازسازی دستگاه اطلاعاتی و گزینش و یا بازخرید برخی از کارکنان ستاد عملیات، گروهی از آنها به مبالغ پاداش پایان خدمت خود و مزایای مربوطه، اعتراض کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید