شنای پلوسی بر خلاف جریان آب...اعتراض‌ها در ایران علیه رژیم نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

نانسی پلوسی رئیس کنگره آمریکا از حزب دمکرات، گفت که اعتراضات کنونی جاری درایران، علیه رژیم این کشور نیست بلکه در اعتراض به سرنگون سازی غیرعامدانه هواپیمای مسافربری اوکراین می باشد.

این موضع‌گیری پلوسی باعث بروز خشم در آمریکا و ایران شد تا جائی که کاربران آمریکائی شبکه‌های اجتماعی، هشتگ «اخبار دروغین نانسی پلوسی» را راه‌اندازی کردند.

پلوسی در مصاحبه با شبکه آمریکایی «ای بی سی » اظهار داشت: «مردم ایران به دلیل حضور دانشجویان در آن هواپیما، خشمگین و آزرده خاطر هستند.»

به گفته او مقامات ایرانی باید از پرواز هواپیماهای تجاری در آن زمان جلوگیری می کردند. به نظر رئیس کنگره آمریکا، سقوط هواپیما «فاجعه‌ای وحشتناک» بود و کسانی که اجازه پرواز را در آن زمان خطرناک دادند، باید مسئولیت سقوط هواپیما را بپذیرند.

او گفت «پیشتر معترضانی در خیابان‌های ایران علیه رژیم حضور داشتند، اما پس از مرگ «سلیمانی و سقوط هواپیما»، اعتراضات علیه ما صورت گرفت... که تحول خوبی نیست.»

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریكا روز دوشنبه 13 ژانویه، مخالفین خود را به هم پیمانی با ایران پس از انتقاد از وی به خاطر صدور دستور ترور قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس از طریق حمله پهبادی آمریکا در بغداد، متهم نمود و تصویری نقاشی شده‌ای را ریتوئیت کرد که در آن رهبران حزب دمکرات، با لباس اسلامی نشان داده شده‌اند.

ترامپ در توییتر گفت: «هر کاری که من انجام دهم، خواه اقتصادی باشد یا نظامی و یا هر اقدام دیگر، با فحاشی و اهانت جناح چپ تندرو و دمکرات‌ها روبرو می‌شود که هیچ کاری نمی‌کنند.»

وی یک تصویر کامپوزیت با فتوشاپ را منتشر کرد که در آن پلوسی حجاب بر سر داشته و شومر هم عمامه دار است.

ترامپ در توییت‌های قبلی خود دمکرات‌ها و رسانه‌های «دروغین» را متهم کرد که تلاش می‌کنند «سلیمانی را به عنوان یک فرد فوق العاده نشان دهند، فقط به این دلیل که من کاری را کردم که 20 سال باید پیش انجام می‌شد.»

ترامپ در پاسخ به انتقاداتی كه او را به بی‌پروائی در كشتن سلیمانی متهم كرده، بار دیگر تأكید داشت كه سلیمانی یك تهدید قریب‌الوقوع به شمار می آمد.

ترامپ هفته گذشته در کمپین انتخاباتی اظهار داشت كه در پرونده‌های مرتبط با اطلاعات طبقه بندی شده مانند ترور سلیمانی، نمی‌توان به پلوسی و دیگر دمكرات‌ها اعتماد كرد.

گفتنی است پلوسی پیش از حمله پهبادی منجر به کشته شدن سلیمانی در بغداد، کاخ سفید را به دلیل عدم مشورت با کنگره به باد انتقاد گرفت.

پلوسی در کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: «از دید ما رئیس جمهوری و دولت هفته گذشته مرتکب حمله‌ای تحریک‌آمیز و نامتناسب با ایران شدند که جان آمریکایی‌ها را در معرض خطر قرار داد.

این در حالی است که ترامپ به خبرنگاران گفته است برای دست زدن به اقدام نظامی علیه ایران نیازی به موافقت کنگره ندارد.

او گفت: «من چنین وظیفه‌ای ندارم و شما هم نباید ملزم به چنین کاری باشید زیرا بعضی شرایط مستلزم تصمیم گیری سریع است ... گاهی وقت‌ها لازم است خیلی سریع و بدون فوت وقت اقدام کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید