ایران 3 فعال عرب اهوازی را به اعدام محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه ایران روز سه‌شنبه 14 ژانویه 2020 از صدور حکم اعدام برای سه فعال عرب اهواز که به کشتن دو مامور نیروی انتظامی متهم شده‌اند، خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اسماعیلی در یک نشست خبری احکام صادره برای چند فعال عرب اهوازی را اعلام کرد. این افراد متهم به تیراندازی به پاسگاهی در کوی مجاهد اهواز بودند. در این حادثه که در 15 می 2017 رخ داد، گروهبان یکم عزیزالله بهمنی و ستوان سوم علی بخش حسنوند به علت اصابت گلوله به سر کشته شدند.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه « در این حادثه 2 مأمور شهید و یک سرباز زخمی شده بود»، مدعی شد: «تروریست‌ها از حادثه فیلم تهیه کرده بودند و قصد ارسال آن به خارج از کشور را داشتند که دستگیر شدند.»

فعالان اهوازی درباره این متهمان می‌گویند که آنها در اواخر سال 2016 و یا اوایل سال 2017 ویدئویی منتشر کرده‌اند و در آن در حالی که نقاب به چهره داشتند، خود را «سرایا البعث العربی لتحریر الأهواز» نامیدند. پس از حمله به مرکز پلیس در منطقه خشایار یا دایره، دو تن از نیروهای پلیس را کشتند و در روز بعد همه آنها در منازلشان دستگیر شدند. عدنان حردانی هم در منطقه‌ای در نزدیکی بستان دستگیر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید