وزیر دفاع آمریکا:ترامپ آماده مذاکرات بدون پیش شرط با ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارک اسپر وزیر دفاع آمریكا، روز یکشنبه 12 ژانویه اظهار داشت ،دونالد ترامپ رئیس جمهوری آماده است بدون پیش شرط ، گفتگو با ایران را آغاز كند.

اسپر چند ساعت پس از آنكه رئیس جمهوری آمریكا نسبت به «کشتار تازه تظاهرات كنندگان مسالمت‌جو توسط رژیم تهران» هشدار داد، در مصاحبه با کانال «سی بی اس» گفت: «آمریكا آماده گفتگو با ایران پیرامون«روندی جدید و سلسله اقداماتی است كه ایران را به كشوری نرمال تبدیل می‌كند.»

وزیر دفاع همچنین اظهار داشت، دولت ترامپ پیش بینی نمی‌کند که ایران به حملات نظامی بیشتری در پاسخ به اقدام آمریكا در ترور قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس، دست بزند.

اسپردر ادامه افزود، دولت ایران پس از سرنگون کردن هواپیمای مسافربری اوکراین ، درمعرض تهدید داخلی قرار گرفته است.

وزیر دفاع آمریکا در برنامه «رو در رو با مردم » در کانال «سی بی اس » گفت: «شما می توانید ببینید كه مردم ایران برخاسته‌اند و از حقوق و آرمان‌های خود برای دستیابی به دولتی بهتر و رژیمی متفاوت مبارزه می‌كنند.»

شایان ذکر است مردم ایران مراتب خشم خود را از سرنگون سازی هواپیمای اوکراین در چهارشنبه گذشته در پی توجیه تراشی‌های گمراه کننده مقامات بلندپایه ، بلافاصله پس از این سانحه ، ابراز داشتند. سپس دولت مسئولیت سرنگونی هواپیما را پذیرفته و عنوان داشت که این یک حادثه تاسف‌بار است. همه 176 سرنشین این هواپیما در این سانحه جان باختند که بیشتر آنها ایرانی و کانادایی-ایرانی(دوتابعیتی) بودند.

اسپر در ادامه این برنامه تلویزونی گفت: «نیروی شبه نظامی قدس هنوز تهدیدی برای سراسر خاورمیانه است ، اما حملات ویژه‌ای که قاسم سلیمانی فرمانده فقید قدس، سازماندهی کرده بود ، خنثی شده است.

قابل توجه است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، یکشنبه 12 ژانویه از رهبران ایران خواست که تظاهرکنندگان را به قتل نرسانند.

ترامپ در توئیتی در حساب کاربری خود خاطرنشان کرد که هزاران نفر یا کشته یا دستگیر شده اند و دنیا شاهد این ماجراست و مهمتر این است که ایالات متحده آمریکا امور را زیر نظر دارد.

او از رژیم ایران خواست تا اینترنت را وصل کرده و به خبرنگاران اجازه دهد، آزادانه كار كنند. رئیس جمهوری آمریكا در پایان توئیت خود خطاب به رژیم ایران گفت: «از کشتار مردم عزت مند ایران دست بردارید.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید