اخبار ضد و نقیض استعفای برخی مقامات دولت ایران در پی سرنگونی هواپیمای اوکراینی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی انتشار اخباری مبنی بر استعفای معاون اول رئیس‌جمهوری ایران، دبیر شورای عالی امنیت ملی و سخنگوی دولت ایران در روز یکشنبه 12 ژانویه 2020، رسانه‌های نزدیک به دولت این اخبار را تکذیب کردند.

در ابتدا اخباری منتشر شد که بر اساس آنها، اسحاق جهانگیری، علی شمخانی و علی ربیعی از مناصب خود استعفا می‌کنند ولی این اخبار بعدتر تکذیب شد.

پیش از این وبگاه انتخاب در ابتدا گزارش کرد که برخی از نزدیکان دبیر شورای عالی امنیت ملی به وی پیشنهاد کرده‌اند که استعفا دهد. علاوه بر این انتخاب به گزارش از برخی منابع دیگر استعفای اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و علی ربیعی، سخنگوی دولت را نیز مطرح کرده بود.

این وبگاه ساعاتی بعد با انتشار مطلبی نوشت «خبر منشره در مورد استعفای معاون اول رییس جمهور کذب است. اسحاق جهانگیری استعفا نداده و همچنان به عنوان معاون اول مشغول فعالیت خواهد بود.»

در روزهای گذشته ایران یک فروند هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین را در نزدیکی تهران سرنگون کرد و در این حادثه 170 سرنشین هواپیما جان باختند. اگر چه ایران ادعا کرد که این هواپیما به اشتباه سرنگون کرده ولی کشورهای مختلف از جمله اوکراین و کانادا که شماری از ایرانی‌های شهروند کانادا نیز در این پرواز جان باختند، اظهارات مقامات ایرانی را باور نکرده و خواستار صورت گرفتن تحقیقات بین‌المللی در این‌باره شدند.

مردم شهرهای مختلف ایران نیز در اعتراض به کتمان این اتفاق از سوی نهادهای رسمی ایران در روزهای پس از حادثه، حکومت ایران را به دروغگویی متهم کرده و خواستار استعفای رهبر ایران شدند.

در ادامه تجمعات‌ اعتراض‌آمیز در ایران و در پی سرنگونی هواپیمای اواکراینی و مرگ 170 سرنشین آن، روز یکشنبه 12 ژانویه نیز شهرهای دیگری به این اعتراضات پیوسته و مردم معترض با سردادن «فرمانده کل قوا، استعفا استعفا» کناره‌گیری رهبری ایران را خواستار شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید