ادامه تظاهرات در ایران: مردم خواهان استعفای «فرمانده کل قوا» هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه تجمعات‌ اعتراض‌آمیز در ایران و در پی سرنگونی هواپیمای اواکراینی و مرگ 170 سرنشین آن، روز یکشنبه 12 ژانویه نیز شهرهای دیگری به این اعتراضات پیوسته و مردم معترض با سردادن «فرمانده کل قوا، استعفا استعفا» کناره‌گیری رهبری ایران را خواستار شدند.

در ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود که نیروهای امنیتی به سوی مردم معترض در شهر کرمانشاه گاز اشک‌آور پرتاب می‌کنند. در میان معترضان در این شهر، چندین زن دیده می‌شوند که برای نجات از گاز اشک‌آور شلیک شده در یکی از میادین کرمانشاه در حال فرار هستند.
از اهواز و محوطه پیرامونی کتابخانه مرکزی این شهر نیز ویدئویی منتشر شده که نشان می‌‎دهد نیروهای امنیتی درحال بازداشت یکی از معترضان بوده و فریادهای زنی برای نجات او از دست نیروهای امنیتی راه به جایی نبرده است.
در شاهرود نیز معترضان با «دیکتاتور» خواندن رهبر ایران، شعار دادند «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، ایرانی بی‌پناه، صاحب عزاست امروز».
شهر اراک نیز یکشنبه پر آشوبی را تجربه کرد و صدها نفر از مردم معترض در این شهر به خیابان‌ها آمدند و علیه حکومت ایران شعار سر دادند.

در روزهای گذشته ایران یک فروند هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین را در نزدیکی تهران سرنگون کرد و در این حادثه 170 سرنشین هواپیما جان باختند. اگر چه ایران ادعا کرد که این هواپیما به اشتباه سرنگون کرده ولی کشورهای مختلف از جمله اوکراین و کانادا که شماری از ایرانی‌های شهروند کانادا نیز در این پرواز جان باختند، اظهارات مقامات ایرانی را باور نکرده و خواستار صورت گرفتن تحقیقات بین‌المللی در این‌باره شدند.
مردم شهرهای مختلف ایران نیز در اعتراض به کتمان این اتفاق از سوی نهادهای رسمی ایران در روزهای پس از حادثه، حکومت ایران را به دروغگویی متهم کرده و خواستار استعفای رهبر ایران شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید