پنتاگون حملات موشکی ایران به پایگاههایش در عراق را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

لحظاتی پس از اعلام سپاه پاسداران ایرانی مبنی بر انجام حملات موشکی به محل استقرار نیروهای آمریکایی در پایگاه عین الاسد در استان الانبار عراق، پنتاگون بامداد چهارشنبه 8 ژانویه 2020 وقوع این حملات را تایید کرد.

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، پنتاگون بامداد چهارشنبه اعلام کرد ایران عملا حملاتی موشکی را علیه نیروهای آمریکایی و نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش که در پایگاه عین الاسد در استان الانبار در غرب عراق مستقر هستند انجام داده است.

پنتاگون اعلام کرد که ایران بیش از 10 موشک به سوی محل استقرار نیروهای آمریکایی پرتاب شده است.

این در حالی است که رسانه‌های ایرانی در ساعات آغازین روز چهارشنبه اعلام کردند که سپاه پاسداران ایران به پایگاه هوایی عین الاسد عراق که در اختیار نیروهای آمریکایی است، حمله موشکی کرد.

رسانه‌های ایرانی مدعی شدهاند که در این حملات تا لحظه مخابره خبر 35 موشک به سوی محل استقرار نیروهای آمریکایی در پایگاه عین الاسد شلیک شده است.

از طرفی سپاه پاسداران ایران در پی این با انتشار بیانیه‌ای حمله موشکی به پایگاه هوایی عین الاسد در عراق را پذیرفت و اعلام کرد این حمله در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم سپاه پاسداران با انتشار بیانیهای اعلام کرد: «با شلیک دهها فروند موشک زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به عینالاسد را در هم کوبیدند.»

حملات موشکی ایران به اربیل و الانبار

از طرفی یک مقام عالیرتبه در وزارت دفاع آمریکا شامگاه سه شنبه به وقت محلی آمریکا اعلام کرد که پایگاه عین الاسد در عراق مورد هجوم موشکی واقع شده و هنوز از تعداد تلفات این حمله گزارشی ارائه نشده است.

این مقام نظامی آمریکایی افزود که هنوز اطلاعاتی درباره میزان خسارت‌ها یا تعداد تلفات این حمله گزارش نشده وتاکید کرد که بخشی از پایگاه عین الاسد که محل استقرار نیروهای آمریکایی است هدف حمله موشکی قرار گرفته است.

این مقام نظامی آمریکایی گفت که تاسیسات و یگانهای نظامی آمریکایی در اربیل در شمال و در پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار در غرب عراق مورد حمله واقع شده است.
این مقام پنتاگون افزود که موشک های بالستیکی از داخل ایران به سوی تاسیسات نظامی آمریکا در عراق شلیک شده است.

از سویی یک منبع کُرد اعلام کرد موشک های ایرانی از مکانی در استان کرمانشاه از داخل ایران به سوی نیروهای آمریکایی شلیک شدند.

مقام پنتاگون در ادامه افزود که ایالات متحده آمریکا تمامی تدابیر لازم را برای حمایت از نیروها و همپیمانانش در منطقه اتخاذ خواهد کرد.

در همین راستا صدای آژیرهای خطر همزمان با به پرواز درآمدن هیلیکوپترها آمریکایی در آسمان پایگاه عین الاسد در غرب عراق شنیده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید