سپاه پاسداران با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت حمله به پایگاه عین الاسد را پذیرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سپاه پاسداران ایران روز چهارشنبه 8 ژانویه 2020 با انتشار بیانیه‌ای حمله موشکی به پایگاه هوایی عین الاسد در عراق را پذیرفت و اعلام کرد این حمله در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم سپاه پاسداران با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «با شلیک ده‌ها موشک فروند زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به عین‌الاسد را در هم کوبیدند.»

رسانه‌های ایران در ساعات آغازین روز چهارشنبه 8 ژانویه 2020 و پیش از این انتشار این بیانیه اعلام کردند که سپاه پاسداران ایران به پایگاه هوایی عین الاسد عراق که در اختیار نیروهای آمریکایی است، حمله موشکی کرد.

خبرگزاری فارس گزارش کرد برخی منابع خبری از حملات سنگین موشک‌های بالستیک نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه عین‌الاسد در عراق که محل استقرار نیروهای آمریکایی است، می‌دهند.

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریكا، روز سه شنبه 7 ژانویه با تاکید بر این كه قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس كه بامداد جمعه گذشته در حمله پهبادی آمریكا كشته شد، مسئول کشتارها در سوریه و عراق است، افزود :«ایالات متحده به هرگونه واکنش نظام ایران به قتل سلیمانی با قاطعیت تمام پاسخ خواهد داد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید