تشکیل جلسه مقامات کاخ سفید در پی حملات موشکی ایران به نیروهای آمریکایی در عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی حملات موشکی گسترده ایران به دو پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق مقامات بلند پایه آمریکایی شامگاه سه شنبه7 ژانویه 2020 به وقت محلی در کاخ سفید تشکیل جلسه می‌دهند.

به گزارش خبرنگار «العربیه» و«الحدث» مایک پمپئو وزیر خارجه، مارک اسپر وزیر دفاع و رئیس ستاد کل ارتش آمریکا در ساعات پایانی سه‌شنبه به کاخ سفید آمده تا با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره واکنش به حملات موشکی ایران تشکیل جلسه دهند.

از طرفی سخنگوی مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که او در تماس با رهبران کنگره است تا آنها را از تحولات اوضاع مطلع سازد.
از سویی اداره هوانوردی فدرال آمریکا اعلام کرد که اوضاع را برای شناسایی خطرات احتمالی بر امنیت هوانوردی در منطقه دنبال می‌کند.
ترامپ از حمله آگاه شده و اوضاع را از نزدیک دنبال می‌کند.

پس از آن که ایران حملات موشکی به دو پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق را هدف قرار داد کاخ سفید اعلام کرد که از هدف قرار گرفتن نیروهایش در عراق مطلع شده است.

کاخ سفید اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده از حملات موشکی ایران به پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در استان الانبار در غرب عراق مطلع شده و از نزدیک تحولات اوضاع را زیر نظر دارد و در حال رایزنی با تیم امنیت ملی کاخ سفید است.

در همین حال وزرای دفاع و خارجه آمریکا به کاخ سفید آمدهاند تا در این جلسه شرکت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید