وزیر دفاع آمریکا خبر تصمیم خروج نیروهای آمریکایی از عراق را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا بامداد روز سه شنبه 7 ژانویه اعلام کرد، خبر نامه امضا شده توسط ژنرال ویلیام سیالی فرمانده ائتلاف بین المللی و ابلاغ بغداد مبنی بر آمادگی آمریکا برای خروج نیروهایش از عراق را تکذیب کرد.

مارک اسپر گفت: «هیچ تصمیمی برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق گرفته نشد وهیچ طرحی در حال حاصر برای چنین تصمیمی وجود ندارد».

وزیر دفاع آمریکا افزود:«چنین تصمیمی مطلقا با مواضع کنونی آمریکا مطابقت ندارد و بکلی منتفی است».

در همین حال مارک ميلی رئيس ستاد مشترک آمريكا نیز با تأكيد بر اينكه در نامه ارتش آمریکا بر جابجایی نیروهای آمریکا در داخل عراق صحبت نشده نه بر خروج آنها گفت:«خروج نیروهای آمریکا در برنامه ارتش این کشور نیست و این خبر به صورت نادرست و غلط منتشر شده است چنین چیزی نه اتفاق می‌افتد و نه برای آن برنامه ریزی شده است».

او با اشاره به نامه ژنرال فرانک مک‌کینزی رئیس فرماندهی مرکزی آمریكا گفت، :«از این پیام برداشتی اشتباه دریافت شده و ژنرال مک‌کینزی نمی‌بایست در چنین شرایطی نامه ارسال می‌کرد این اشتباهی بود كه توسط او مرتکب شده است».

خبرگزاری فرانسه، شامگاه دوشنبه خبر داد که ارتش آمریکا در نامه‌ای اعلام کرد که برای خروج نیروهایش از عراق تصمیم گرفته است.

این خبرگزاری نوشت، ارتش آمریکا همه اقدامات لازم برای حفظ امنیت نیروهای ائتلاف بین المللی جهت استقرار در اماکن دیگر را انجام خواهد داد.

طبق خبرگزاری فرانسه ارتش آمریکا هنگام خروج، قرار است پرواز هلیکوپترهای نظامی‌اش را برفراز بغداد و در داخل و اطراف منطقه «الخضراء» (سبز) که در مرکز پایتخت عراق واقع شده، افزایش دهد .

طبق این گزارش ارتش آمریکا در این نامه بدون ذکر تاریخ دقیق آغاز خروج نیروهایش گفته است که روند خروج نیروها ظرف روزها و هفته‌های آینده صورت خواهد گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید