.
.
.

دراویش گنابادی خبرفوت رهبرشان از سوی خبرگزاری‌های نظام را نفی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که برخی وبگاه‌های خبری به نقل از خبرگزاری ایسنا تاکید دارند نور علی تابنده قطب دروایش گنابادی شب گذشته فوت کرده اما منابع خبری نزدیک به دراویش گنابادی قویا خبر مرگ قطب این سلسله را تکذیب کرده اند.

برخی وبگاه‌ها به نقل از منابع خبری در ایران روز پنجشنبه 12دسامبر از درگذشت نورعلی تابنده رهبر دروایش گنابادی خبر داده‌اند.

خبرگزاری ایسنا نوشت، درپی وخامت حالرهبر دراویش و تحمل یک دوره بیماری، شامگاه چهارشنبه 20 آدر ماه در بیمارستان مهر درگذشت.

طبق این گزارش او متولد 21 مهرماه 1306 در گناباد بود. او در سال 1327 موفق به اخذ مدرک لیسانس حقوق از دانشگاه تهران شد و برای ادامه تحصیل در این رشته به فرانسه رفت و دکتری حقوق را از دانشگاه پاریس دریافت کرد. تابنده در دولت موقت مهدی بازرگان معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر سازمان حج و زیارت و معاون وزارت دادگستری بود.

او در مهرماه 1371 «قطب دراویش گنابادی نعمت‌اللهی» نام گرفت و از آن تاریخ تا زمان حیاتش در این جایگاه باقی‌ ماند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، علی تابنده از چند روز پیش به دنبال وخامت وضعیت جسمانی به بیمارستان منتقل شده بود.

دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت که پيش از اين خبر فوت نور علی تابنده را تایید کرده بود گفت: او بيشتر علائم حياتی‌اش را از دست داده اما پزشکان دستگاهها را از او جدا نکرده‌اند.

دراویش گنابادی شب گذشته اما در شبکه ایسنتاگرام خبرمربوط به فوت دکتر نور علی تابنده را قویا تکذیب کرده و آن را توطئه نهادهای خبری نظام ودستگاه های اطلاعاتی آن توصیف کرده اند.
این درحالی است که هیچیک از خبرگزاری مهم جهان خبر فوت قطب دراویش گنادی را تائید نکرده است .