.
.
.

کشته شدن 26 نفر طی درگیری میان نیروهای سوری و مخالفان در ادلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدبان حقوق بشر سوریه روز پنجشنبه 12 دسامبر 2019 از ادامه درگیری‌های خشونت‌بار میان جناح‌های مسلح مخالفان سوری موسوم به «هیئت تحریر الشام» از یک سو و نیروهای رژیم اسد و شبه نظامیان وفادار به آن از سوی دیگر خبر داد.

این درگیری زمانی آغاز شد که نیروهای اسد بامداد روز پنجشنبه هجوم جدیدی را با هدف بازپس‌گیری مجدد مناطقی که روز گذشته در جریان درگیری با جناح های مسلح مخالفان سوری از دست داده‌اند، را آغاز کردند.

این درگیری‌ها خشونت آمیز با شلیک موشک‌ها و آتشباری سنگین خمپاره و توپ در تمام مناطق تل السلطان، زمار، جزرایا و روستاهای دیگری در ادلب و حلب همراه بود.

این مناطق به عنوان محورهای اصلی درگیری هدف آتشباری و موشک‌باران نیروهای اسد بوده است. دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید دو طرف درگیری خسارت‌های مالی و تلفات انسانی سنگینی را متحمل شده‌اند.

طبق این گزارش دست کم 7 نفر از نیروهای رژیم اسد و شبه نظامیان متحد او از زمان آغاز حمله جدید کشته شده‌اند. از گروه‌های تندرو 4 جنگجو نیز کشته شده‌اند.

این در حالی است که دیدبان حقوق بشر سوریه روز گدشته نیر به قتل رسیدن 15 نفر از دو طرف درگیری‌ها ادلب را تایید کرد.

دیدبان حقوق بشر سوریه به نقل از منابع محلی گزارش داد که افرادی ناشناس شامگاه چهارشنبه به یک ایست بازرسی متعلق به نیروهای اسد در «دوما» واقع در حومه دمشق حمله کردند.

طبق منابع سوری صداهای رگبار مسلسل در نزدیکی این ایستگاه که به «البرج الطبی» معروف است شنیده می‌شد.

ایستگاهی که مورد حمله قرار گرفت، به بخش وزارت اطلاعات رژیم اسد وابسته است.

نیروهای امنیتی رژیم اسد پس از این حادثه منطقه را کنترل کرده و اقدامات شدید امنیتی را به اجرا درآوردند.این حمله نخستین حمله نظامی نیروهای اسد از زمان جابجایی مخالفان اسد از حومه دمشق به شمال سوریه به شمار می‌آید.