.
.
.

تحریم‌های آمریکا باعث بلوکه شدن حساب‌ بانکی سرمربی تیم استقلال و فرار وی از ایران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از آنکه باشگاه استقلال برای واریز دستمزد سرمربی ایتالیایی این تیم به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران، با مشکل مواجه شد، بلوکه شدن حساب‌های آندره استراماچونی، باعث فرار این سرمربی از ایران شد.

تحریم های آمریکا علیه ایران، بار دیگر گریبان فوتبال این کشور را گرفت و این بار باعث فراری دادن سرمربی ایتالیایی باشگاه استقلال شد.

آندره استراماچونی که در ماه های اخیر توانست کارنامه موفقی از خود در باشگاه استقلال ارائه دهد، مجبور به ترک این تیم شد.

بر اساس گزارش ها، او از مشکلاتی که برای حساب بانکی اش در رم به وجود آمده ناراحت است و ایران را ترک کرد.

واریز دستمزد به حساب این سرمربی از حساب های بانکی باشگاه استقلال به دلیل تحریم ها امکان پذیر نبود، بنابراین این باشگاه اقدام به واریز پول از طریق صرافی های مورد اعتماد باشگاه در خارج از ایران کرد اما این اقدام پیامدهایی داشت که منجر به بلوکه شدن حساب استراماچونی شد.

مشکل بزرگ فوتبال ایران در حال حاضر، هنگام بستن قرارداد با خارجی ها، در نحوه انتقال پول به آنها است. به دلیل تحریم ها و مشکلات جابجایی ارز، مربیان خارجی نمی توانند به سادگی پول خود را دریافت کنند. فرآیند پیچیده انتقال پول از طریق صرافی ها، این افراد را خارج از ایران به دردسر می اندازد.

خبرگزاری ایسنا دوشنبه 9 دسامبر 2019، از فسخ یک طرفه قرارداد آندره استراماچونی با استقلال خبر داد.

ساعاتی بعد، باشگاه استقلال در اطلاعیه‌ای راجع به فسخ قرارداد استراماچونی توضیح داد.

در این اطلاعیه اعلام شد که بلوکه شدن حساب‌های بانکی استراماچونی در ایتالیا باعث فسخ قرارداد توسط این سرمربی شده است.

بر اساس اطلاعیه باشگاه استقلال، واریز پول از حسابی غیر از حساب ارزی باشگاه باعث شده که حساب‌های بانکی استراماچونی در ایتالیا بلوکه شود و به همین دلیل وکلای استراماچونی با ارسال نامه‌ای به باشگاه استقلال، اعلام کردند که این مربی ایتالیایی دیگر قادر به همکاری نیست.