.
.
.

تیم‌های انتخاباتی محمد اشرف غنی و فرامرز تمنا باهم ائتلاف کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیم انتخاباتی «دولت ساز» به رهبری محمد اشرف غنی و تیم انتخاباتی«تدبیر و توسعه» به رهبری فرامز تمنا یکشنبه 8 دسامبر باهم ائتلاف کردند.

این دو دسته انتخاباتی افغانستان با نشر اعلامیه ای مشترک نوشت، بر همگان واضح است که تیم «دولت‌ساز» به رهبری محمد اشرف غنی و تیم «تدبیر و توسعه» به رهبری فرامرز تمنا، تیم‌های انتخاباتی برنامه محور بوده و برای دست‌یابی به یک افغانستان شکوفا، امن و توسعه‌‌یافته، که همه شهروندان آن دسترسی برابر و همیشگی به رفاه، آزادی و آگاهی داشته باشند، تلاش می کنند. بر همین مبنا این دو‌ تیم برای نیل به این هدف تصمیم به همکاری و ائتلاف با یکدیگر گرفته‌اند.

در این اعلامیه آمده، هر دو تیم انتخاباتی بر این باورند که تأمین امنیت، توسعه، مبارزه با فقر، تأمین رفاه و آسایش، نه‌تنها وظیفۀ یک فرد یا یک گروه نیست، بلکه یک فرد یا یک گروه به تنهایی هم نمی‌تواند افغانستان را به سمت شکوفایی و توسعه‌یافتگی هدایت کند؛ لذا این وظیفۀ گروه‌ها و جریان‌های مختلف است که در کنار یک‌دیگر برای دستیابی به افغانستانی آزاد، آباد و سربلند بایستند.

در ادامه این اعلامیه مشترک ذکر شده: « رهبری تیم‌های یادشده از تمام دست اندرکاران انتخاباتی تقاضامند است که به روند و فیصله‌های قانونی احترام گذاشته و اصول و لوایح انتخاباتی را رعایت نمایند. متاسفانه اعلام نتایج انتخابات مطابق تقویم از قبل تعیین شده صورت نگرفت، تاخیر اعلام نتایج و همچنان ایجاد هر نوع بحران به زیان کشور تمام شده و آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی آنرا شهروندان کشور متحمل می‌شوند.

بناء از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته می‌شود که نتایج انتخابات ریاست جمهوری 1398 را در روشنایی قوانین نافذه هر چه سریع‌تر اعلام نماید».

قابل ذکر است که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 28 سپتامبر امسال در سراسری این کشور برگزار شد، اما هنوز نتایج اولیه آن اعلام نشده است.