فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پروانه سلحشوری: در انتخابات آینده کاندید نمی‌شوم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران در مجلس ایران، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که از حضور در انتخابات مجلس یازدهم که قرار است سه ماه دیگر برگزار شود، خودداری می‌کند.

  پروانه سلحشوری با انتشار بیانیه‌ای انتقادی، دلیل کناره گیری از کاندیداتوری برای مجلس یازدهم را «ساختارهای محدودکننده اقتدار مجلس»، «نادیده گرفتن نظر و خواست مردم»، «رویه نامناسب نظارت استصوابی» و «اتفاقات پاییز نودوهشت» در ایران عنوان کرد.

  سلحشوری از جمله نمایندگان مجلس ایران بود که پس از شعله ور شدن اعتراضات علیه گرانی بنزین، همراهی خود را با مردم ابراز و بر مخالفت نمایندگان مجلس نسبت به افزایش نرخ بنزین تاکید کرد.

  او پس از سرکوب گسترده اعتراضات علیه گرانی بنزین در توئیتر خود نوشت: «مردم صدای اعتراضشان را رساندند اما با گلوله و بازداشت، جواب کوچک و بزرگ را دادند».

  بسیاری از کارشناسان از گماردن عده ای خرابکار توسط حکومت در بین معترضان برای بدنام کردن اعتراضات مردمی خبر دادند، سلحشوری تلویحا با اشاره به این موضوع در ادامه توئیت خود نوشت: «عده ای تخریب گر در کنار مردمی که فقط به وضع معیشت خود معترض بودند، قرار داده شدند».

  او با مقایسه سرکوب مردم معترض به گرانی بنزین با «قلع و قمع مردم در جنگ جهانی و عملیات کربلای 4» از صدور دستور «ذبح و شکنجه مردم» در صداوسیمای ایران که آن را «سیمای غیرملی» نامید، به شدت انتقاد کرد.

  تبلیغات