.
.
.

15میلیون دلار پاداش برای کسی که اطلاعاتی در باره عضو سپاه پاسداران در یمن ارائه دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حساب کاربری رسمی وزارت خارجه آمریکا با انتشار این توئیتر «پاداش برای عدالت» عکس جدیدی از عبدالرضا شهلایی، عضو تحت پیگرد سپاه پاسداران ایران را منتشر کرد. شهلایی به خاطر ارتکاب جنایات تروریستی چون قاچاق سلاح پیشرفته به شبه نظامیان حوثی در یمن و مشارکت در طرح‌های تروریستی دیگر از سوی ایالات متحده تحت پیگرد واقع شده است.

دراین توئیت آمده است : «عبدالرضا شهلایی از اعضای سپاه پاسداران در صنعا تحت پیگرد عدالت بوده و وزارت امور خارجه آمریکا برای دریافت اطلاعاتی در باره این عضو سپاه که به اقدامات تروریستیمتهم است، 15میلیون دلار پاداش تعیین کرده است.

برایان هوک فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران اعلام کرد، کشورش یک کشتی ایرانی حامل موشک‌های ضد کشتی را توقیف کرده که عازم یمن بود.

هوک روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در وزارت امور خارجه در واشنگتن گفت: «محموله موشکی توقیف شده از کشتی ایرانی در دریای عرب ، از نوع بسیار پیشرفته است».

او افزود: «واشنگتن 15 میلیون دلار پاداش در ازای دریافت اطلاعات پیرامون، «عبدالرضا شهلایی» ازفرماندهان سپاه در نظر گرفته است.

شهلای در اقدامات تروریستی انتقال اسلحه به شبه نظامیان وابسته به ایران و تلاش برای ترور عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی ، دست داشته است.

هوک همچنین درباره خطر حضور شهلایی در خاک یمن هشدار داد.

به گزارش آسوشیتدپرس ، مقامات آمریکایی روز چهارشنبه اعلام كردند كه یک کشتی نیروی دریایی آمریكا مقادیر زیادی از قطعات ارسالی موشک‌های ایران برای شبه‌نظامیان حوثی در یمن را توقیف کرد.

برخی از مقامات که خواستند نامشان فاش نشود، به خبرگزاری رویترز گفتند، این نخستین بار است که این حجم از قطعات پیشرفته موشکی در مسیر یمن مصادره شده و عملیات نیروی دریایی ایالات متحده توسط تیمی از گارد ساحلی آمریکا در اواخر چهارشنبه در دریای عرب انجام گرفت.

به گفته آنها، ناوشکن موشک‌های هدایت شونده فارست شرمن هفته گذشته یک قایق کوچک حامل قطعات پیشرفته موشکی را قبل ازپیاده شدن یکانی از گارد ساحلی در آن و یافتن این قطعات، مصادره نمود و خدمه قایق به گارد ساحلی یمن برده شده و قطعات موشکی اکنون در دست آمریکا است.