.
.
.

ترامپ: سرکوب اعتراضات در ایران «هولناک و وحشیانه» بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز پنج‌شنبه 5 دسامبر 2019 گفت که کشورش از مردم معترض ایران حمایت می‌کند و سرکوب صورت گرفته علیه معترضان «هولناک و وحشیانه» بود.

ترامپ در نشستی با دیپلمات‌های کشورهای مختلف، در کاخ سفید گفت: «آنها تعداد زیادی از افراد را می‌کشند و در سرکوبی وحشیانه، هزاران نفر از شهروندان را بازداشت می‌کنند... این اوضاع هولناک است.»

رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار داد که هر تهدیدی از سوی ایران، «پاسخی بسیار قدرتمند» در پی خواهد داشت.

در همین چارچوب برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، گفت که واشینگتن گزارش‌هایی در دست دارد که نشان می‌دهد، نیروهای امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی در جریان اعتراض‌ها علیه افزایش قیمت بنزین، بیش از هزار نفر از معترضان را به قتل رسانده‌اند.

برایان هوک در یک کنفرانس خبری در وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: «ما ترجیح می دهیم که رژیم ایران در جریان اعتراضات اخیر بیش از هزار نفر را کشته و حدود 7000 نفر را بازداشت و زندانی کرده است.»

او گفت که مردم ایران علیه رژیم خود تظاهرات کردند و خواستار پایان یافتن ماجراهای فرقه‌گرایانه رژیم شدند. هوک تأکید کرد، رژیم ایران به دلیل اقدامات خود پایگاهش را در میان طبقه‌های مختلف جامعه ایران از جمله دانشجویان ، کارگران و روحانیون از دست داده است این رژیم تنها به لطف بازوی امنیتی خود قدرت را حفظ کرده است.