.
.
.

ترامپ اخبار مربوط به اعزام 12 هزار سرباز به خاورمیانه را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا روز جمعه گزارش‌های مبنی بر قصد پنتاگون برای اعزام 12000 سرباز به خاورمیانه به هدف مواجهه با «تهدیدهای ایران» در خلیج و تقویت توانمندی های دفاعی خود را تکذیب کرد.

ترامپ از طریق «توییتر» گفت: «خبر مبنی بر اینکه می خواهیم 12 هزار سرباز را به پادشاهی سعودی اعزام کنیم ، داستانی خیالی یا به عبارت دیگر دروغین است».

فاکس نیوز، روز پنجشنبه گفته بود پنتاگون در حال بررسی طرحی برای اعزام 7000 سرباز به خاورمیانه به منظور مقابله با تهدیدهای فزاینده ایران در منطقه است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، روز پنجشنبه اظهار داشت، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریكا درصدد اعزام 5 تا 7 هزار سرباز اضافی به خاورمیانه برای مقابله با تهدیدهای ایران است.

این مقام مسئول آمریکایی مکان یا زمان اعزام این نیروها را مشخص نکرد ، اما اظهار داشت این گسیل نیرو در پاسخ به حملات ماه‌های اخیر گروه‌های وابسته به ایران علیه منافع آمریكا خواهد بود.

قادربه تطابق سریع حضور خود با شرایط هستیم

جان رود، معاون وزیر دفاع در جلسه ی كنگره گفت: «ایالات متحده با نگرانی رفتار ایران را دنبال می‌كند. ما همچنان سطح تهدیدها را رصد کرده و این توانایی را داریم که به سرعت حضور خود را با شرایط وفق دهیم».

رود در عین حال گزارش های وال استریت ژورنال در مورد استقرار احتمالی 14000 سرباز اضافی در منطقه را تکذیب کرد. الیسا فرح سخنگوی پنتاگون نیز در حساب کاربری توییتر خود اعزام این شمار نیرو را انکار نمود.

تحریم های دردآور

از زمان به قدرت رسیدن ترامپ ، تنش ها میان ایالات متحده و ایران به شکلی پیوسته در حال افازیش بوده ، به ویژه که واشنگتن به طور یک جانبه از برجام خارج شد و بار دیگر تحریم های کمرشکن اقتصادی را علیه ایران به مورد اجرا گذاشت.

در ماه های اخیر رویدادها و حمله های پرشماری در منطقه رخ داده که واشنگتن آن ها به ایران نسبت داده است.

کشورهای غربی، پادشاهی سعودی و آمریکا در ماه سپتامبر تهران را به دست داشتن در حملات هوایی به دو تأسیسات نفتی سعودی متهم کردند.

مارک اسپر ، وزیر دفاع آمریكا در ماه اکتبر ، از «موضعگیری های کینه توزانه» ایران و اقدامات این کشور برای بی ثبات كردن خاورمیانه و برهم زدن اقتصاد جهانی انتقاد كرد.

ایالات متحده همچنین نگران حملات فزاینده به پایگاه‌های خود در عراق است که این روزها شاهد اعتراضات گسترده ای علیه افزایش هزینه‌های زندگی و دخالت قدرت های خارجی به ویژه ایران در امور این کشور می باشد.

از سوی دیگر یکی دیگر از مقامات آمریکایی گفت: «افزایش پرتاب موشک را نیز شاهدیم و بدیهی است که این موضوع ربطی به داعش ندارد زیرا همه پرتاب ها با دقت بالا و محاسبه دقیق مسیر انجام شده است( مقایسه توان مندی های ایران با داعش )».

او افزود: «بخت یار ما بود که کسی کشته نشد».

بر اساس خبرها روز سه شنبه، پنج روز پس از بازدید مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریكا از عراق، پنج راكت به پایگاه هوایی اسد در عراق اصابت کرد.