.
.
.

برایان هوک: رژیم ایران تنها زبان تحریم‌ها را می‌فهمد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برایان هوک نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران شامگاه پنجشنبه 5 دسامبر2019 طی گفتگوی اختصاصی با «العربیه» با اشاره به اینکه رژیم ایران تنها زبان اعمال تحریم‌ها را می‌فهمد تاکید کرد اعتراض‌های اخیر در ایران در طول تاریخچه این رژیم خطرناکترین بوده است.

در گفتگوی اختصاصی با «العربیه» بریان هوک همچنین گفت« تحریم‌های اقتصادی‌مان برای رژیم ایران که دولتمردان فاسدی آن را رهبری می‌کنند دردناک است».

او در ادامه گفت که ایران همواره در حالت دشمنی با دیگران بوده و خواهان سلطه بر منطقه خاورمیانه و جهان است.

هوک همچنین افزود، رژیم تهران بازداشت‌های گسترده و ترورهای بی سابقه‌ای را برای سرکوب معترضان به راه انداخته است.

این مقام آمریکایی گفت، دلیل بر وحشی بودن رژیم ایران در برخورد با تظاهرکنندگان موثق است.

هوک افزود:« ابزارهایی را برای تظاهرکنندگان (ایرانی) فراهم کردیم تا بتوانند در صورت قطعی شبکه اینترنت از سوی رژیم به آن دسترسی پیدا کنند».

برایان هوک درباره میزان حضور نیروهای آمریکایی در منطقه توضیح داد، پنتاگون وزارت دفاع ایالات متحده در ارتباط با اعزام نیروهای نظامی آمریکایی کمکی به منطقه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران همچنین خواستار اعمال ممنوعیت سفر برای قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس وابسته به سپاه پاسداران ایران و 22 تن دیگر از مسئولان ایرانی شد.

برایان هوک پنجشنبه پیش از این در یک کنفرانس خبری در مقر وزارت خارجه ایالات متحده در واشینگتن اعلام کرده بود نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا شامگاه چهارشنبه 4 دسامبر یک محموله شامل مقادیر قابل توجهی از موشک‌های ایرانی ضد کشتی که به مقصد پیکارجویان حوثی یمن در حال قاچاق بود را در دریای عرب توقیف کرده است.

این مقام آمریکایی در ادامه گفت که محموله موشکی ایرانی توقیف شده در حال نتقال پیشرفته‌ترین موشک‌ها به حوثی‌ها بوده است.

برایان هوک همچنین افزود، واشینگتن به هر کسی که اطلاعاتی درباره عبدالرضا شهلایی یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران که در اقدامات تروریستی و انتقال تسلیحات به گروه‌های شبه‌نظامی ایران نقش داشته، ارائه دهد مبلغ 15 میلیون دلار اختصاص می‌دهد.

این مقام آمریکایی همچنین عبدالرضا شهلایی را به دست داشتن در توطئه طرح‌ریزی برای ترور عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی متهم کرد و نسبت به هر گونه حضور شهلایی در خاک یمن هشدار داد.