.
.
.

حمله هوایی جنگنده‌‌ای ناشناس به انبار اسلحه سپاه در البوکمال سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری شامگاه چهارشنبه 4 دسامبر 2019 از حملات هوایی جنگنده‌اى ناشناس به زاغه‌های اسلحه متعلق به سپاه پاسداران ایران در ديرالزور و در فرودگاهی واقع در نزدیکی شهر آلبوکمال سوریه، خبر دادند.

طبق گزارش‌های رسیده این زاغه‌ها اسلحه به طور کامل منهدم شدند.

برخی منابع اسرائیل را مسئول این حملات سنگین و منهدم کننده دانسته‌اند اما تل‌آویو تاکنون هیچ اظهار نظری در این باره نکرده است.

زیاد حلبی گزارشگر العربیه در اسرائیل گفت طبق منابع موثق بیش از یک حمله هوایی انبار اسلحه سپاه را هدف قرار داد.

اولین هدف انبار اسلحه سپاه در پایگاه هوایی الحمدان در دیرالزور و دومین هدف که صدای مهیب انفجار آن در تمام شهر البوکمال طنین انداخت، در فرودگاهی در نزدیکی آلبوکمال بود.

اسرائیل نزدیک 2 سال است که به طور مرتب مراکز نظامی وابسته به سپاه را هدف حملات خود قرار می‌دهد اما تا این لحظه ایران هیچ پاسخ نظامی به اسرائیل نداده است.

این چندمین بار در سال جاری است که نیروهای ایران هدف حملات هوایی یا موشکی قرار می‌گیرند و در این حملات بیش از 40 پیکارجوی سپاه پاسداران کشته شدند.

در 9 سپتامبر نیز شبه‌نظامیان حشد الشعبی عراق تحت كنترل سپاه ىر سوريه نيز از سوی هواپیماهای ناشناس در این منطقه مورد هدف قرار گرفتند و تعدادی از نیروهای آنها کشته و زخمی شدند.

در 17 سپتامبر نیروهای ایرانی و گروه‌های شبه‌نظامی هوادار ایران در منطقه الهری در حومه آلبوکمال در شرق دیرالزور نیز مورد حمله قرار گرفتند و دچار خسارات مالی و جانی قابل توجهی شدند.