فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پنتاگون: رژیم ایران احتمالا تعرض تازه‌ای در منطقه را تدارک‌ می‌بیند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک مقام مسئول در پنتاگون روز چهارشنبه 4 دسامبر برای خبرگزاری رویترز گفته است، اطلاعات و نشانه‌های فزاینده‌ای وجود دارد که نشان می دهد رژیم ایران احتمالا تعرض تازه‌ای در منطقه علیه منافع آمریکا را تدارک می‌بیند.

  اظهارات این مقام مسئول پنتاگون پس از آن بیان شد که شبکه تلویزیونی «سی. ان. ان» از قول منابع اطلاعاتی در وزارت دفاع آمریکا، گزارش داد که ایالات متحده آمریکا در هفته‌های اخیر به اطلاعات تازه‌ای دست یافته که به موجب آن، رژیم ایران احتمالا در حال تدارک یک حمله علیه سربازان آمریکایی و منافع ایالات متحده در خاورمیانه است.

  مقام مسئول پنتاگون به شبکه «سی.ان.ان» گفته است این اطلاعات در هفته‌های گذشته بسیار دقیق، حقیقی و غیرقابل انکار بود.

  یک مقام مسئول آمریکایی دیگری تأیید کرد، اطلاعات جمع آوری شده توسط ارتش و سرویس‌های اطلاعاتی در ماه نوامبر نشان دهنده چنین اقدام احتمالی از سوی ایران است.

  با این حال منابع توضیح نداده‌اند که آیا تهدید احتمالی از جانب رژیم ایران خواهد بود یا تصمیم از سوی سپاه پاسداران گرذفته شده است.

  فرمانده عملیات نظامی آمریکا در خاورمیانه اخیراً خاطرنشان کرد: «ایالات متحده انتظار دارد ایران در پاسخ به تحریم‌های آمریکا و فشارهایی که برای مجبور کردن رژیم تهران برای ترک برنامه هسته‌ای وارد می‌شود، دست به نوعی اقدامات تلافی‌جویانه بزند».

  «رفتار غیر مسئولانه»

  ژنرال کنت مکنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریكا گفت:«به نظر من اگر رویدادهای سه یا چهار ماه گذشته را مورد بررسی قرار دهیم، در می‌یابیم که رژیم ایران احتمال دارد به یک اقدام كاری غیرمسئولانه دست بزند».

  مکنزی در کنفرانسی که در بحرین برگزار شده بود، گفت: «انتخاب گزینه اقدام نظامی برای برنامه‌ای بلند مدت برای آنها مفید نخواهد بود ما می‌خواهیم این پیام را به آنها برسانیم».

  در همین حال سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده در واکنش به گزارش «سی.ان. ان»، گفته است، تحرکات نظامی رژیم ایران در منطقه به دقت رصد می‌شود و ایالات متحده برای دفاع از سربازان خود در منطقه و منافع خویش در خاورمیانه آمادگی کامل دارد.

  پنتاگون پیشتر به ناوگان هواپیمابر«USS» ابراهام لینکلن اجازه داد تا در تاریخ 28 نوامبر وارد آب‌های خلیج شود و در بندری در بحرین لنگر انداخته و از آن بازدید کند.

  مقامات پنتاگون گفتند، با توجه به این تهدیدها وزارت دفاع آمریکا همه اقدامات احتیاطی ویژه را تدارک دیده است، اگرچه مقامات پنتاگون در باره این اقدامات احتیاطی توضیح بیشتری ندادند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران