.
.
.

گروه طالبان پس از 4 سال از ولسوالی مارجه هلمند افغانستان طرد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع ملی افغانستان شامگاه شنبه 30 نوامبر تایید کرد، ولسوالی مارجه ولایت هلمند در جنوب این کشور پس از چهار سال از وجود طالبان به گونه کامل پاکسازی شد.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای نوشت، نیروهای امنیتی افغان دو هفته پیش عملیات پاکسازی ولسوالی مارجه ولایت هلمند را راه اندازی کرده بودند.

در خبرنامه آمده، در این عملیات 37 طالب به شمول «ملا عبدالباری» فرمانده نظامی طالبان در ولسوالی مارجه کشته و ده‌ها تن دیگر شان زخمی شدند.

براساس این خبرنامه: «نیروهای افغان توانستد، 103 حلقه ماین را که توسط تروریست ها در مسیر راه رفت و آمد مردم جاسازی شده بود، خنثی سازند. در این عملیات، 2 دیپوی مواد انفجاری و 6 محل سوق و اداره طالبان تخریب گردید».

از سوی دیگر، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در صفحه رسمی توییترش مدعی شده است، تصرف ولسوالی مارجه ولایت هلمند توسط نیروهای دولت افغانستان حقیقت ندارد.

مجاهد ادعا کرد، تنها مرکز این ولسوالی در کنترل نیروهای دولت افغانستان است، اما مناطق دیگر این ولسوالی در تصرف طالبان‌اند.

قابل ذکر است که ولسوالی مارجه ولایت هلمند یکی از ولسوالی‌های ناامن این ولایت است که همواره به عنوان پایگاه گروه طالبان یاد می‌شد.