عادل عبدالمهدی از سمت نخست وزیری عراق استعفا می دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق، روز جمعه 29 نوامبر گفت، برای جلوگیری از خونریزی استعفای خود را به پارلمان این کشور تقدیم خواهد کرد.

عبدالمهدی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با توجه به شرایط موجود و برخی ناتوانی‌ها در حل مشکلات، از پارلمان دعوت می‌کنم نسبت به گزینه‌های خود تجدیدنظر کند».

نخست‌وزیر عراق بر لزوم جلوگیری از خونریزی و عدم سوق دادن کشور به سوی خشونت تأکید کرد.

در بیانیه عادل عبدالمهدی آمده است: «من با دقت فراوان به سخنان مرجع عالی شیعیان در خطبه جمعه 29/11/2019 گوش دادم که در آن ذکر شده بود "با توجه به شرایط سختی که کشور تجربه کرده، ناتوانی آشکار مسئولان ذیربط در برخورد با تحولات دو ماه گذشته و به منظور حفظ حقوق مردم و منع خونریزی، از مجلس نمایندگان که حکومت کنونی از آن بیرون آمده خواسته شده در این زمینه در گزینه‌های خود تجدیدنظر كرده و بر اساس منافع عراق عمل كند تا خون فرزندان ملت عراق حفظ شود و از روی آوردن کشور به خشونت، آشوب و ویرانی جلوگیری كند».

در این بیانیه همچنین آمده است: «در پاسخ به این دعوت از سوی مرجع عالی شیعیان عراق و برای تسهیل و تسریع در اجرای آن در اسرع وقت، نامه رسمی تقاضای استعفای خودم را از پست نخست‌وزیری را به مجلس نمایندگان ارائه می‌دهم تا فرصتی برای پارلمان جهت تجدید نظر در گزینه‌هایش به وجود آید».

عبدالمهدی افزود: «لازم به یادآوری است که همه می‌دانند، من پیشتر این گزینه را برای حفظ منافع مردم و کشور عراق به صورت علنی یا از طریق یادداشت‌های رسمی مطرح کرده بودم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید