تظاهرات هواداران تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» در شهر کابل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تظاهرات هواداران ستاد انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله، یکی از نامزدان پیشتاز در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بامداد جمعه 29 نوامبر در بخش‌های از شهر کابل آغاز شده است.

این تیم انتخاباتی مدعی است، کمیسیون انتخابات باید سه کتگوری از آرای انتخابات ریاست جمهوری که بیش از 300 هزار رای را شامل شده و از سوی شرکت درملوک بی‌اعتبار خوانده شده را باطل اعلام کند. مظاهره کنندگان شعارهای «مرگ بر تقلب» و «مرگ بر تقلب کاران» سر دادند.

عبدالله عبدالله، در صفحه رسمی فیسبوک اش نوشت: «حضور گرم و پرشور مردم در تظاهرات ضد تقلب امروز ثابت ساخت که این ملت تقلب و حکومت برخاسته از تقلب را قبول ندارد و آماده است با استفاده از تمام وسایل و ابزار مسالمت‌آمیز از آرای پاک خود دفاع کند».

تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی با نشر اعلامیه‌ای نوشت: «تمام مسیرهای مظاهره کنندگان از شمال، غرب، جنوب، شرق و سایر مناطق کابل به فواره‌ی آب منتهی می‌گردد و قطع‌نامه نهایی تظاهرات در این محل در جمع راه‌پیمایان قرائت می‌گردد».

از سوی دیگر، فرماندهی گارنیزیون کابل با نشر اعلامیه ای نوشت، معترضان باید در «چمن حضوری» شهر کابل جمع شوند و از تجمع در نقاط دیگر شهر کابل خودداری کنند.

در این اعلامیه آمده: «در اعتراضات و تظاهرات به ملکیت‌های عامه، تاسیسات عام‌المنفعه، عزت و حیثییت مردم صدمه وارد ننماید، مسیرهای رفت و آمد شهروندان کابل را مسدود ننماید تا مشکلات شهروندان کابل اضافه نشود».

از سوی دیگر، امرالله صالح، معاون اول تیم انتخاباتی «دولت ساز» به رهبری محمد اشرف غنی سه شنبه 26 نوامبر امسال خطاب به تیم ثبات و همگرایی در صفحه فیسبوکش نوشت، توطیه علیه جان و مال مردم بخاطر برهم زدن نظم عامه جرم و خیانت ملی است.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک اش نوشت: «توطیه و دسیسه برضد جان و مال مردم ، بخاطر برهم زدن نظم عامه ، بخاطر ساقط سازی قسمی و یا کلی نظام و یا هم فلج سازی اقتصاد کشور جهت امتیاز گیری سیاسی از هر سمت و سو که باشد جرم و خیانت ملی پنداشته می شود».

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نیز در واکنش به تظاهرات تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» اعلام کرد، این کمیسیون هرگز تسلیم زورآزمایی ستادهای انتخاباتی نخواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید