تبادل آتش میان نیروهای ترکیه و روسیه در شمال سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای روسیه پنجشنبه 28 نوامبر2019 در پایگاهی نظامی در شهر «عین عیسی» در استان الرقه سوریه مواضع نیروهای ترکیه و گروه‌های طرفدار آنها را گلوله باران کردند که نیروهای ترکیه نیز متقابلا به این حملات واکنش نشان دادند.

دیدبان حقوق بشر سوریه پنجشنبه اعلام کرد پایگاه نظامی روسیه نزدیک به 5 گلوله را به سوی مواضع گروه های وابسته به ترکیه شلیک کرد که نیروهای ترکیه نیز متقابلا 5 گلوله را به سوی مواضع نیروهای روسیه شلیک کردند که این گلوله‌ها در اطراف پایگاه روسیه اصابت کردند.

دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین افزود که پنجشنبه نشستی میان نیروهای روسیه و نیروهای سوریه دمکراتیک منعقد شده است.
در همین راستا نیروهای روسیه تاکید کردند که در صورت عدم عقب نشینی نیروهای ترکیه و گروه های طرفدار آنکارا نیروهای روسی اقدام به گلوله‌باران مقرهایش خواهند کرد.

روسیه در عملیات امنیتی در شمال سوریه مشارکت می کند که طی آن جهت برقراری امنیت در منطقه حائل میان نیروهای ترکیه و گروه های طرفدار آن از سویی و میان نیروهای سوریه دمکراتیک از سویی دیگر که یگان های مدافع خلق کُرد ستون فقراتشان هستند، تلاش می شود.

نیروهای ترکیه پس از آنکه حمله ای را علیه گروه های کُرد در شمال سوریه انجام دادند تحت فشارهای بین المللی عقب نشینی کردند.
با دخالت واشینگتن و مسکو در شمال سوریه مقرر شد تا منطقه ای حائل به عمق 30 کیلومتر در داخل خاک شمال سوریه ایجاد شود.
ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در جهت کاهش نگرانی های ترکیه از حضور گروه های کُرد است که در امتداد مرزهای این کشور با سوریه حضور دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید