شاهزاده محمد بن سلمان: روابط سعودی با امارات بر پایه‌های محکمی استوار است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد، نایب رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی چهارشنبه 27 نوامبر 2019 در سفر به امارات متحده عربی و دیدار با مسئولان این کشور تاکید کرد که «روابط سعودی با امارات بر پایه همکاری‌ها و سیاست‌های مشترک دو کشور نسبت به رویدادهای منطقه مبتنی است».

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) شاهزاده محمد بن سلمان ولی عهد سعودی توضیح داد که «روابط عمیق میان رهبران و ملت‌های سعودی و امارات مبتنی بر پایه‌های استوار است».

ولیعهد سعودی در این سفر رسما از دولت امارات متحده عربی دعوت کرد تا به عنوان میهمان افتخاری در اجلاس آتی سران کشورهای گروه 20 که قرار است پادشاهی عربی سعودی میزبانی آن را به عهده بگیرد، حضور یابد.

بن سلمان گفت:« هدف ما تحقق نمونهای استثنائی از همکاری مشترک با امارات است».

ولی عهد سعودی و شیخ محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی چهارشنبه ریاست فعالیت‌های دومین دوره نشست شورای هماهنگی سعودی - اماراتی که در ابوظبی پایتخت امارات برگزار شد را به عهده گرفتند.

از طرفی شیخ محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی گفت:« خواهان تحقق همکاری‌های استراتژیک با سعودی برای برقراری امنیت و پایداری در منطقه هستیم».

ولیعهد ابوظبی در ادامه تاکید کرد:« روابط میان امارات و سعودی تنها یک رابطه تاریخی نیست بلکه رابطه خون و سرنوشت مشترک است».

او همچنین افزود« میتوانیم با سعودی همکاری کنیم تا اقتصاد مشترکمان در ردیف 10 اقتصاد قدرتمند جهان قرار گیرد».

بنا به خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی (وام) انعقاد دومین نشست شورای هماهنگی سعودی - امارات در سایه ادامه تلاش‌‌ها و با هدف فعال‌سازی محورهای همکاری‌ مشترک به منظور تکامل میان دو کشور در زمینه‌های توسعه اقتصادی، فرهنگی و نظامی است.

در دومین نشست شورای هماهنگی سعودی - امارات هر کدام از اعضای شورا و رئیس کمیته اجرایی و تیم دبیرخانه کل کمیته اجرایی حضور داشتند.

طی این نشست شیخ محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی و ولیعهد سعودی 4 یادداشت تفاهم را مبادله و 7 قرارداد استراتژیک را مورد بررسی قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید