اعتصاب عمومی جایگاه‌های سوخت در بیروت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار شبکه‌های العربیه و الحدث در لبنان روز پنج‌شنبه 28 نوامبر 2019 گزارش کرد که همه جایگاه‌های سوخت در بیروت، پایتخت لبنان اعتصاب عمومی کرده و خدمات‌رسانی را متوقف کرده‌اند.

پس از آنکه در روز گذشته سندیکای دارندگان جایگاه سوخت اعلام کرد از روز پنج‌شنبه دست به اعتصاب می‌زند، صف‌های طولانی در پمپ‌های بنزین پایتخت لبنان ایجاد شد تا مردم بتوانند سوخت مورد نیاز خودروهای خود را تهیه کنند. این سندیکا اعلام کرد، همه جایگاه‌های سوخت در سرتاسر لبنان دست به اعتصاب می‌زنند

با اینحال شورای بانک‌های لبنان اعلام کرد که اعضای این شورا روز پنج‌شنبه اعتصاب نمی‌کنند و به کار خود ادامه خواهند داد. هیات اقتصادی لبنان نیز اعلام کرد اعتصاب سراسری که قرار بود آخر هفته برگزار شود را تا اطلاع ثانوی به تعویق انداخته است.

بخش خصوصی اقتصاد لبنان اما فراخوانی برای اعتصاب سراسری برای امروز، فردا و پسفردا اعلام کرد.

پیش از این جمیل جبق، وزیر بهداشت عمومی دولت موقت لبنان درباره کاهش ابزارهای پزشکی وارداتی از خارج هشدار داد و از بانک لبنان خواست دریافت مبالغ ضرروی برای حل بحران دارو به دلار را تسهیل کند.

لبنان مدتى است که دچار بحران دلار شده و محدودیت‌هایی که بانک مرکزی و دیگر بانک‌ها بر نقل و انتقالات بانکی وضع کردند، بحران ارزی این کشور را دو چندان کرده و سبب شده نرخ تبادل هر دلار به بیش از دو هزار لیره لبنان در بازار آزاد برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید