استاندار نجف: ناکامی ماموران باعث آتش زدن کنسولگری ایران توسط معترضان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لؤی الیاسیری استاندار نجف روز پنجشنبه28 نوامبر در مصاحبه اختصاصی با کانال های «العربیه» و «الحدث» در مورد به آتش کشیدن کنسولگری ایران در نجف توسط معترضین عراقی، گفت:«گروه‌هائی از چند محله خارج شده و به نیروهای امنیتی حمله کرده و 47 عنصر را مجروح کردند».

الیاسیری افزود:«نیروهای امنیتی پس از آتش زدن کنسولگری ایران خود را جمع و جور کرده و استحکامات امنیتی در روز پنجشنبه متفاوت خواهد بود.

به گفته استاندار تعداد تظاهرکنندگان به حدی بود که نیروهای امنیتی با وجود استفاده از وسایل ضد شورش قادر به مقابله با آنها نبودند.

معترضین عراقی کنسولگری ایران در نجف را آتش زده و خواستار پایان دادن به آنچه که نفوذ ایران در کشورشان نامیدند، شدند .

اقدامی تنش آمیز که پی آمدهائی از قبیل ممنوعیت آمد و شد در شهر و بسته شدن تمامی در‌های ورودی و خروجی شهر نجف را به همراه داشت. وزارت خارجه عراق نیز این رویداد را اهانت به روابط تاریخی عراق و ایران توصیف کرده و نسبت به وجود «نفوذی‌ها» در میان تظاهرکنندگان که طبق برنامه‌هایی خارج از مطالبات ملی دارند، هشدار داد.

بر اساس گزارش‌ها کارکنان کنسولگری ایران از طریق درب پشتی بی‌آنکه آسیبی به کسی برسد، فرار کردند.

به گفته منابع پزشکی ده‌ها نفردر این حوادث زخمی شدند و ممنوعیت آمد و شد تا اطلاع ثانوی اعلام شده و مقرر گردید روز پنجشنبه علاوه بر بسته‌شدن همه ورودی‌ها و خروجی‌های شهر نجف و جدا ساختن آن از بقیه کشور ، ساعات کار رسمی تعطیل گردد.

آتش زدن کنسولگری ایران کمتر از یک ماه پس از آن صورت گرفت که معترضین، دیوار بیرونی کنسولگری ایران در کربلا را نیز چند هفته پیش آتش زده و با بالا بردن پرچم عراق بر فراز ساختمان نمایندگی دیپلماتیک ایران پرچم این کشور را پتیین کشیده و آتش زدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید