تظاهرکنندگان عراقی کنسولگری ایران در نجف را به آتش کشیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

معترضین عراقی چهارشنبه شب 27 نوامبر کنسولگری ایران در نجف را به آتش کشیدند.

به دنبال این رویدادها و درگیری معترضان با پلیس شهر نجف مقامات امنیتی قانون منع رفت و آمد در این شهر را تا اطلاع ثانوی به اجرا گذاشتتند.

پلیس ابتدا تلاش کرد با شلیک هوایی تظاهر‌کنندگان خشمگین عراقی که به سوی کنسولگیری ایران حرکت حمله کردند را متوقف کند اما حریف موج بزرگ معترضان نشد و ناچار اقدام به تخلیه کنسولگری و نقل دیپلمات‌های ایران به جای دیگری شد.

تظاهرکنندگان پرچم ایران را از ساختمان کنسولگری پایین آوردند و به جای آن پرچم عراق را برافراشتند.

شهر نجف دو روز است كه به شدت شاهد ناآرامی است روز سه‌شنبه پلیس با استفاده از فشار آب‌گرم و بمب‌های دودزای اشک‌آور تلاش تجمعات را متفرق کند.

بنابه گزارش برخی منابع، در شهرک الرحمه در نزدیکی راه ارتباطی با شهر کربلا به سوی نیروهای امنیتی تیراندازی‌هایی انجام شده است. این تیراندازی‌ها اما تلفاتی در پی نداشته است.

بنابه گزارش خبرنگار العربیه، پل بته واقع در وسط شهر الحله مرکز استان بابل نیز صحنه درگیری‌های شدید میان تظاهرکنندگان و نیروهای ضدشورش عراقی بود.

همچنین تعدادی از تظاهرکنندگان به دلیل کاربرد گسترده بمب‌های گاز اشک‌آور دچار خفگی شده و مبتلا به حالت‌های از نارسایی تنفسی شده‌اند.

در همین حال تعدادی از خودروهای اورژانش به منطقه حادثه شتافته تا افراد آسیب دیده را به بیمارستان‌های این استان منتقل کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید