فرمانده سپاه: اگر اینترنت قطع نمی‌شد ناآرامی سراسر کشور را فرا می‌گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی بلالی مشاور فرمانده سپاه با اذعان ضمنی به حجم و گستره تظاهرات هفته گذشته در اکثر استان های ایران در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر افزایش قیمت بنزین ،تاکید کرد اگر اینترنت قطع نشده بود، ناآرامی کشور را فرا می گرفت.

حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران ایران گفت: «مردم ایران انقلاب شان را با گرانی و بنزین عوض نمی‌کنند، همه ملت ایران می‌دانند که بنزین بهانه است».

این در حالی است که مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تاکید بر خطر رویدادهای هفته اخیر ، بر ازوم اجرای اصلاحات اقتصادی ساختاری تاکید ورزید .

محسن رضائی دبیر این مجمع عنوان کرده اگر این اصلاحات صورت نپذیرد می‌بایست در انتظار سقوط مفرط بهای پول ملی و رسیدن آن به 25 هزار تومان در برابر یک دلار بود.

گفتنی است اعتراضات روز جمعه (15 نوامبر) در بیشتر استان‌های ایران آغاز شد و بیش از پنج روز به طول انجامید.دامنه این تظاهرات که در اعتراض به تصمیم دولت ایران در مورد افزایش بهای بنزین دست کم به میزان 50 درصد بود ، به 100 شهر و شهر گسترش یافت و به سرعت به مطالبات سیاسی از جمله لزوم کناره گیری مقامات ارشد تبدیل شد.

صدها کشته و هزاران زخمی

به گفته عفو بین‌الملل طی درگیری میان ماموران امنیتی و نیروهای انتظامی با معترضان ده‌ها تن کشته شدند.

بخشی از اپوزسیون ایران در خارج از کشته شدن بیش از 300 تن خبر داده است.

مجاهدین خلق ایران شنبه‌شب با تاکید برفراتر رفتن شمار کشته شدگان اعتراضات به 300 نفر، اسامی 99 نفر از آنها را منتشر کردند

سازمان مجاهدین افزودند:« شمار زخمی‌ها بیش از 4000 نفر و تعداد بازداشت‌شدگان ده هزار نفر بوده است».

مرکز حقوق بشر در ایران در نیویورک در وبگاه خود اعلام کرد، داده‌های مبتنی بر ارقام رسمی و گزارش های معتبر نشان می دهد «دست کم 2755 نفر دستگیر شده‌اند و تعداد واقعی آنها احتمالاً نزدیک به 4000 نفر است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید