تظاهرکنندگان لبنانی با تجمع در مسیر کاخ ریاست جمهوری خواستار تشکیل کابینه جديد شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تعدادی از تظاهرکنندگان لبنانی شامگاه دوشنبه 25 نوامبر با تجمع در جاده منتهی به کاخ ریاست جمهوری بعبدا، خواستار تسریع در روند تشکیل کابینه دولتی جدید و معرفی نامزدی «پاک» برای تصدی پست نخست وزیری شدند.

معترضین بامداد روز دوشنبه به بستن جاده‌ها در بیروت، بقاع (شرق) و صیدا (جنوب) مبادرت کردند، اما ارتش لبنان بار دیگر جاده‌ها را باز کرد.

تیم خبرنگاران تلویزیون «العربیه» در لبنان، تاکید کرد که فراخوان اعتصاب عمومی، در برخی از شهرهای لبنان و در راس آنها صیدا و طرابلس به اجرا در آمده است اما شماری از بانک‌ها و مدارس در بیروت همچنان باز هستند.

به گفته خبرنگار «العربیه» در بقاع ارتش پس از بسته شدن جاده‌ها توسط جمعی ازمعترضین آنها را باز کرد.

نمایندگان «جنبش اعتراضی» لبنانی‌ها به خبرنگار «العربیه» گفتند ارتش این جاده‌ها با هماهنگی آنها باز کرده است.

این جنبش از 17 اکتبر گذشته در اعتراض به اوضاع معیشتی و اعتراض علیه عملکرد طبقه سیاسی حاکم که به گفته تظاهرکنندگان فاسد و فرقه‌ای هستند، آغاز شد و تا امروز دوشنبه ادامه دارد . معترضان سحرگاه روز دوشنبه خواستار برپائی اعتصاب عمومی شدند.

در بیانیه معترضان آمده است : «نیروهای سیاسی حاکم بر کشور به هر اقدامی ناممکنی برای ایجاد اختلاف میان ما با هدف متفرق کردن معترضان دست می‌زنند اما ما تلاش‌های مذبوحانه آنها را با همبستگی و پایمردی و ثابت قدمی بیشتر به اهداف انقلاب مسالمت جویانه خود پاسخ می دهیم».

در این بیانیه از مردم لبنان خواسته شده است تا صبحگاه در بیروت و بقیه مناطق دست به تحرک زده و اعتصاب عمومی را تا دستیابی به هدف مرحله‌ای که همان آغاز سریع رایزنی‌های پارلمانی برای معرفی نخست وزیر برای تشکیل کابینه کوچک مستقل برخوردار از اختیارات فوق العاده برای نجات مردم و کشور از بحران، ادامه دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید