فرمانده سپاه پاسداران اعتراض‌های اخیر را «توطئه» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی فدوی فرمانده سپاه پاسداران ایران روز یکشنبه 24 نوامبر 2019 طی سخنانی اعتراض‌های سرتاسری اخیر این کشور را «توطئه» خواند.

خبرگزاری مهر به نقل از فرمانده سپاه نوشت: «اخلال‌گری‌ها درواقع «توطئه‌ای» بزرگ بود که ظرف 8 ساعت مهار شد و تمامی دشمنان در این توطئه نقش داشته و مطمئن بودندکه بزودی به موفقیت خواهند رسید».

آمریکا و اینترنت

فدوی گفت، «آمریکا از قطع اینترنت به خشم آمد زیرا آمریکا «اخلال‌گیری‌ها» را مدیریت می کرد.

سخنان فدوی اشاره‌ای است به اعتراضات علیه افزایش قیمت بنزین که در بیش از 70 شهر در ایران به وقوع پیوست.

در همین راستا رئیس فراکسیون نمایندگان مستقل مجلس یکشنبه در موضع قطع اینترنت انتقادات را متوجه دخالت های آمریکا کرد.

غلامعلی جعفر زاده رئیس این فراکسیون تاکید کرد که دخالت های آمریکا بود که باعث قطع اینترنت شد .

شایان ذکر است اینترنت از پنجشنبه بشکلی تدریجی دوباره بر قرار شده اما شبکه‌های اجتماعی همچنان بسته هستند.در این رابطه احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان گفته است «مجلس خبرگان مقرر داشت تمامی شبکه‌های اجتماعی خارجی در ایران فیلتر شوند زیرا این شبکه‌ها در حال آموزش اخلاگری وآشوب در اعتراض های اخیر بودند».

گفتنی است تظاهرات گسترده ای از جمعه گذشته (15 نوامبر) در اعتراض به مصوبه دولت در گران کردن بنزین ، در اکثر استان‌های ایران برپا شد.

طبق گزارش‌ها بیش از 200 نفر در این اعتراضات کشته 4000 شدند.

به گفته سازمان عفو بین‌الملل در جریان درگیری‌های میان نیروهای امنیتی و نیروهای انتظامی با تظاهر کنندگان ده‌ها تن از آنها کشته شدند ولی اپوزیسیون رژیم ایران در خارج تاکید دارد تعداد کشته شدگان بیش از 300 نفر است و فهرست نام 99 تن از آنها را منتشر کرد.

اپوزیسیون ایران در خارج از کشور تاکید دارد شمار زخمی ها به بیش از 4000 نفر می‌رسد وتعداد بازداشت شدگان از مرز 10000 نفز نیز تجاوز کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید