نماینده مجلس ایران : آمریکا باعث قطع اینترنت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یکی از نمایندگان مجلس با متهم کردن آمریکا به دخالت دراعتراض‌های اخیر ، قطع اینترنت را معلول دخالت‌های آمریکا دانست.

در سایت‌های طرفدار رژِیم ایران آمده است غلامعلی جعفر زاده رهبر فراکسیون نمایندگان مجلس، «دخالت های آمریکا» را علت اصلی قطع اینترنت ایران دانست .

مدیریت ناکار آمد یا تحریم‌های آمریکا

این در حالی است که پمپئو وزیر خارجه آمریکا مسئولیت شعله‌ور شدن اعتراض‌ها را متوجه مقامات ایران کرده و گفته است که علت اساسی بروز این اعتراض‌ها ، ناکارآمدی رژیم در مدیریت کشور است نه تحریم‌های آمریکا

شایان ذکر است اینترنت از پنجشنبه بشکلی تدریجی دوباره بر قرار شده اما شبکه های اجتماعی همچنان بسته هستند.در این رابطه احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان گفته است "مجلس خبرگان مقرر داشت تمامی شبکه های اجتماعی خارجی در ایران فیلتر شوند زیرا این شبکه ها در حال اموزش اخلاگری وآشوب در اعتراض های اخیر بودند ".
محمد جواد آذری جهرمی چهارشنبه گذشته اعلام کرده بود اینترنت بزودی برقرارخواهد شد.این حالی بود که وزارت ارتباطات دوشنبه تاکید کرده بود برقراری مجدد اینترنت ، نیاز به تصمیم شورای امنیت ملی دارد.
گفتنی است تظاهرات گسترده ای از جمعه گذشته (15 نوامبر) در اعتراض به مصوبه دولت در گران کردن بنزین ، در اکثر استان های ایران برپا شد که بیش از 5 روزادامه یافت . به گفته سازمان عفو بین الملل ، در جریان درگیری های میان نیروهای امنیتی و نیروهای انتظامی با تظاهر کنندگان ، ده ها تن از آنها کشته شدند ولی اپوزیسیون ایران مقیم خارج تاکید دارد تعداد کشته شدگان بیش از 300 نفر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید