غنی: افغانستان باید از میدان رقابت‌های منفی به میدان همکاری‌های مثبت منطقه مبدل شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان شامگاه شنبه 23 نوامبر اعلام کرد، کشورش باید از میدان رقابت‌های منفی به میدان همکاری‌های مثبت منطقه مبدل شود.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای نوشت، محمد اشرف غنی وضعیت امور خارجه کشورش را بررسی کرده گفت، معیارهای اساسی انجام وظیفه در وزارت امور خارجه، شایستگی و کفایت است و «باید کدرهای دیپلوماتیک ما موجب شهرت منفی افغانستان در بیرون از کشور نشوند».

محمد اشرف غنی فهم و دانش مسایل اقتصادی برای کارمندان وزارت امور خارجه را مهم دانست و تاکید کرد که کارمندان این وزارت باید از دیدگاه و پالیسی های دولت آگاهی داشته باشند و پنج حلقۀ سیاست خارجی کشور را بشناسند.

در این خبرنامه آمده: «رئیس جمهور غنی با بیان اینکه تامین منافع ملی ما به درک درست از وضعیت منطقه وابسته است، گفت که افغانستان باید از میدان رقابت‌های منفی به میدان همکاری‌های مثبت منطقه مبدل شود و همچنان دیپلومات‌های ما درک درست از منافع کشورهای منطقه داشته باشند».
در همین حال، ادریس زمان، سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان از اجراات و کارکردهای این وزارت به رییس جمهوری محمد اشرف غنی گزارش داد.
اشتراک کنندگان این نشست به رییس جمهوری افغانستان گفتند، باید روی معیارهای خدمت در وزارت امور خارجه و طرح و لایحۀ وظایف نمایندگی های این کشور به کشورهای خارجی کار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید