امرالله صالح اطلاعات درونی تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی را افشا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

امرالله صالح، معاون اول محمد اشرف غنی، یکی از نامزدان پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان یکشنبه 24 نوامبر اطلاعات درونی تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله را افشا کرده و تاکید نمود که در این مورد اسناد دارد.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «اطلاعات استوار به ثبوت از درون تیمی که در آن هرچیز است به غیر از ثبات و همگرایی: تظاهرات کنیم. در تظاهرات باید یک تعداد افراد عقده مند و بی بند و بار که سلاح دارند با خود ببریم. حتا آنها را در صف اول جا بدهیم. خارجی ها باید این عکس ها را ببینند و بترسند. فقط داکتر عبدالله یک صدا بکشد و بس. بی بند و بار و عقده مند درین شهر کم نیست. مردم حتمن حرکت می‌کنند».

او در ادامه نوشت: «هوا سرد است مگر همینکه بدانند تظاهرات کلان است نان خود راخودشان پیدا خواهد کرد. (یکی از میانشان صدا میکند شاید با انجام این کار بد نام شویم و مردم از ما دور شوند). این بار مسله دوری و نزدیکی مردم نیست. باید داکتر عبدالله را در یک عمل انجام شده قرار بدهیم . او باید اجازه تیر شدن وقبول کردن نتایج را نداشته باشد. یکی و خلص . درینجا برای ما داکتر عبدالله مهم نیست. اینجا منافع ما مهم است. اگر یک کاری نشود ما همه بایومتریک شده گی استیم و در پنج سال آینده هیچ می‌شویم ».

امرالله صالح نظرش را در این مورد چنین نوشت: «این رسالت من است که پرده از روی این هسته های جرمی بردارم تا بتوانم در حراست از جان و مال مردم سهم خویش را به عنوان یک مسلمان ادا نمایم. به یقین مردم در تظاهراتی که فکر پردازانش بی بندوباری را اوج دستاورد خویش می دانند و به طرفداران خود پیام میدهند که نان تان را خود تان پیدا کنید اشتراک نخواهند کرد. بلی نه تنها که بایومتریک شده اید شناسایی نیز شده اید. مردم شریف کابل مطلع باشند و در دام این حلقه های جرمی که بخاطر حفظ منافع کوچک خود در فکر ایجاد هرج ومرج استند قرار نگیرند».
تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله تا کنون در این مورد واکنش نشان نداده است.

از سوی دیگر، وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرده است که نیروهای امنیتی در روند انتخابات بی طرف اند و به هیچ کس اجازه اخلال را نمی دهند.

قابل ذکر است که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 28 سپتامبر امسال در سراسری این کشور برگزار شد، اما هنوز نتایج اولیه آن اعلام نشده است.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اخیراً با وجود مخالفت ها، روند بازشماری و تفتش آرا را آغاز کرد و گفته است که نتایج بازشماری آرا 23 ولایت به کابل رسیده است. به دلیل مخالفت ها در هفت ولایت افغانستان هنوز بازشماری آرا صورت نگرفته است.

این کمیسیون گفته که آرای 1179 محل رای‌دهی در نتیجه بازشماری و تفتیش آرا باطل ثابت شده است، اما تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله تاکید کرده در حال حاضر تصمیم کمیسیون قابل قبول نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید