الجبیر: سیاست استمالت هیتلر برای رژیم ایران هم کارساز نخواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عادل الجبیر، وزیر مشاور سعودی در امور خارجه روز شنبه در مصاحبه‌ای به جامعه جهانی در باره استمالت رژیم ایران ملحق هشدار داد.

الجبیر گفت، جامعه بین المللی می خواهد همان اشتباهی که برای استمالت و راضی کردن هیتلر در گذشته مرتکب شد را بار دیگر نسبت به برخورد با رژیم ایران، تکرار کند.

الجبیر در حاشیه کنفرانس گفت وگوی منامه، به رویکرد ایران مبتنی بر صدور «انقلاب» ، حملات تروریستی به هیئت‌های دیپلماتیک و تلاش بی وقفه این کشور برای بی‌ثبات کردن امنیت آب‌های بین المللی و اخلال در فعالیت ناوبری، اشاره کرد.

الجبیر گفت: «ایران باید بفهمد كه جهان در برابر آن متحد شده است. جهانیان باید علیه ایران متحد شوند و پیام واضحی به رژیم ایران ارسال كنند كه مضمون آن : ترور دیپلمات‌ها، منفجر کردن سفارتخانه‌ها، نشر فرقه گرایی و ایجاد تنش مذهبی، دخالت در امور داخلی دیگر کشورها دیگر قابل قبول نیست لذا اگر ما خواهان منطقه‌ای پایدار و مستقر و باثبات باشیم باید همه متحد شویم و به ایران روشن کنیم رفتارش قابل قبول نیست و نخواهد بود».

الجبیر افزود:«وقتی وزیر امور خارجه ایران به بریتانیا و دولت جبل الطارق اطمینان داد كه نفتكش ایرانی بار خود را در سوریه تخلیه نخواهد کرد و سپس کشتی در نهایت محموله خود به سوریه تحویل داد ، ما در اینجا دو مشكل داریم: یا اینكه وزیر خارجه ایران فریب‌کار است كه این امری عجیب است یا اینكه وزیر خارجه ایران از سیاست‌ها و اهداف حکومتش بی خبر است که این یکی فاجعه‌بارتر و بدتر است ، بنابراین سیاست مماشات و استمالت که با هیتلر کارساز نبود، با رژیم ایران نیز کارساز نخواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید