سعودی: ایران درآمدهای حاصله از توافق برجام را براى تنش‌آفرینی در منطقه صرف كرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هیئت سعودی در آژانس جهانی انرژِی هسته‌ای روز پنجشنبه تاکید کرد ایران از درآمدهای اقتصادی ناشی از برجام در راستای تنش آفرینی در منطقه استفاده کرد.
سفیرسعودی در سخنانش در جریان جلسه آژانس در وین عنوان کرد اقدام ایران در غنی سازی اورانیوم در راکتور فردو ، نوعی باج خواهی و تهدید علیه جامعه جهانی است.

او گفت:«گزارش های آژانس پیرامون تخلفات ایران از برجام در خصوص درصد غنی سازی اورانیوم و میزان تولید آن ونصب سانتریفوژ پیشرفته و توقف عمل به کلیه تعهدات خود در قبال تحقیثقات و پیشرفت و اقدام اخیرش در تاسیسات فردو به منزله باج خواهی و تهدید جامعه جهانی است و نشان دهنده کاستی این توافق بوده و به شک و تردیدها در مورد قصد ایران و مسالمت آمیز بودن برنامه هسته‌ای این کشور دامن می زند.

ایدئولوژی توسعه طلبانه

به نظر سفیر سعودی، ایران از عایدات اقتصادی برجام در راستای ایجاد تنش آفرینی در امور داخلی کشورهای همسایه، توسعه برنامه موشک‌های بالستیک و حمایت از گروه‌های تروریستی در منطقه استفاده کرده که این اقدامات شامل تهدید دریانوردی بین المللی و آبراه‌های دریائی و بر هم زدن امنیت و ایجاد بی‌ثباتی در منطقه بشکل خاص و جهان می‌باشد. در حالی که رژیم ایران می‌توانست از این در آمدها برای توسعه داخلی و بهبود وضعیت مردم ایران استفاده کند. بازتاب این سیاست در تنش‌های کنونی در داخل ایران نمایان است که نشان می‌دهد مردم ایران از ایدئولوژی این رژیم توسعه طلب که به زیان آینده آنهاست به تنگ آمده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید