سربازان ایران در «جنگ جهانی» بنزین از کجا آمده‌اند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران اعتراضات مردمی گسترده به افزایش 300 درصدی قیمت بنزین را «جنگ جهانی تمام عیار» خوانده و گفت که «فقط خدا ما را نجات داد»، اما گزارش‌ها حاکی از مشارکت نیروهای خارجی در سرکوب مردم معترض و همچنین مشارکت در راهپیمایی‌های دولتی دارد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا سرتیپ سالار آبنوش، فرمانده عملیات سازمان بسیج، اعتراض‌های اخیر در ایران را «جنگ جهانی تمام عیار» توصیف کرده که «یک دفعه کل کشور را فرا گرفت» و تاکید کرده که «فقط خدا ما را نجات داد.»

این خبرگزاری همچنین با انتشار گزارشی تصویری درباره راهپیمایی‌های دولتی در برخی شهری ایران نوشت: « جمعی از مردم در شهرهای مختلف در پی حوادث اخیر کشور و بروز برخی تخریب‌ها در تجمعات روزهای اخیر، راهپیمایی برگزار کردند. شیراز، اصفهان و قم از جمله شهرهایی هستند که در روزهای اخیر و در پی سهمیه‌بندی و تغییر قیمت بنزین شاهد اعتراضاتی به این تصمیمِ سران سه قوه بودند.»

در این گزارش دیده می‌شود که افراد خارجی احتمالا متعلق به یکی از کشورهای آفریقایی در راه‌پیمایی شرکت کرده‌اند. پیش از این گزارش‌هایی درباره مشارکت نیروهای حشد الشعبی در سرکوب مردم معترض نیز منتشر شده بود.

روز دوشنبه 18 نوامبر و در چهارمین روز اعتراضات سراسری در ایران، منابع محلی العربیه گزارش کردند که نیروهای حشد الشعبی عراق با یاری سپاه و بسیج شتافته و در سرکوب معترضان در شهرک جراحی در 5 کیلومتری شمال ماهشهر مشارکت کردند؛ درگیری‌هایی که در آن 12 شهروند کشته و 4 نفر دیگر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size